Redaktor portalu – praktyki studenckie

praktyki studenckie studiowac.pl

Studiowac.pl to portal dla maturzystów i osób wybierających się na studia. Działamy od 2005 roku i mamy ugruntowaną pozycję na rynku.

Portal studiowac.pl wspólnie z najlepszymi uczelniami wyższymi w Polsce poszukuje studentów kierunków dziennikarstwa i filologii polskiej, których zaprasza do odbycia 3 miesięcznych praktyk studenckich w swojej redakcji.

Twoim zadaniem będzie przygotowywanie materiałów w oparciu o dostępne w internecie (informacje prasowe, rankingi, materiały cke.edu.pl), jak również pracę własną (np. poradniki, streszczenia lektur). Warunek konieczny to umiejętność swobodnego redagowana treści dla licealistów i maturzystów (łatwy bezpośredni język).

Praca z nami to świetna możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia dla studentów dziennych i zaocznych! Po odbyciu praktyk zapraszamy do stałej współpracy (również zdalnej, którą można pogodzić ze studiami).

Opis stanowiska pracy:

  • redagowanie news’ów, poradników i materiałów edukacyjnych
  • redagowanie notatek prasowych (PR)
  • redagowanie treści do wykorzystania w content marketingu (SEO)

Wymagane:

  • lekkie pióro i pomysłowość
  • umiejętność wyszukiwania informacji w internecie
  • studenci i absolwenci kierunków dziennikarskich i filologii polskiej

Oferujemy:

  • możliwość zdobycia dużego doświadczenia
  • nauka CMS WordPress, podstaw HTML
  • nienormowany czas pracy (praca zdalna)
  • profesjonalne referencje na koniec współpracy
  • najlepszym osobom zaproponujemy pracę w redakcji portalu

Zainteresowane osoby prosimy o:

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)”