Nocny kurs (Fot.freedigitalphotos.net)

Nocny maraton przygotowań do matury

XXXII LO przy ul. Czajkowskiego 14, zorganizowało nocny maraton w przygotowaniach do matury z matematyki: 12 godzin lekcyjnych, 180 zadań i ponad 70 maturzystów – to bilans pierwszej edycji Matematycznego Maratonu Maturalnego.

Były cztery grupy. Każda z nich rozwiązała prawie 200 zadań matematycznych podzielonych na sześć tematycznych bloków.

Były także przerwy. O  godz. 19.30 uczniowie poszli do świetlicy, gdzie czekała na nich kawa i herbata oraz kilka pudełek czekolad z orzechami. Dwie godziny później był żurek z kiełbasą w szkolnej stołówce.

Nocne kursy (Fot.freedigitalphotos.net)– Gdy usłyszałyśmy o nocnym maratonie zaplanowanym na 1 kwietnia, myślałyśmy, że to primaaprilisowy żart. Okazało się jednak, że nie. I dobrze, bo atmosfera nocnych lekcji bardzo nam odpowiada. Poza tym powtórka wiedzy na miesiąc przed maturą to świetny pomysł. Zdążyłyśmy już m.in. przećwiczyć zadania z arkuszy. Najbardziej jednak obawiamy się na maturze funkcji trygonometrycznych i zadań „wykaż, że” – opowiadają Zuzanna Pawłowska i Ola Błędowska z klasy III d. – A ja uważam, że najtrudniejsze jest prawdopodobieństwo – dodaje Dagmara Brzemińska z III b. Mimo obaw obie dziewczyny – Dagmara i Zuzanna.

Tuż po godz. 23 dyrektorka LO przypomniała uczniom, że to ostatni tego dnia moment na opuszczenie szkolnych murów. – Kto chce wyjść jeszcze dziś, to może to zrobić teraz. Ze względów bezpieczeństwa na noc szkołę zamkniemy i otworzymy ponownie dopiero nad ranem – wyjaśniła Opłatowska.

Podczas ostatniej pauzy – o godz. 3 – wszyscy razem ćwiczyli gimnastykę na szkolnym korytarzu. Układ ćwiczeń został przygotowany przez jedną z maturzystek.

Do końca wytrwało około 30 uczniów.

 

 

Źródło: gazeta.pl
J. Jankowska

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook