matura angielski

Matura z języka angielskiego 2011 – poziom podstawowy (arkusz i klucz odpowiedzi)

Każdy z maturzystów jest zobowiązany do wybrania języka obcego na maturze. W maju 2011 roku 80% uczniów zdecydowało się właśnie na język angielski w tym 18% wybrało poziom rozszerzony.

Tematy

Rozumienie słuchanego tekstu

W pierwszym zadaniu należało wysłuchać wypowiedzi pięciu nastolatków wspominających swoje dzieciństwo i dopasować zdanie podsumowujące. W drugim zadaniu, po wysłuchaniu komunikatu, maturzyści musieli poniższe zdania określić, jako prawdę i fałsz. Ostatnie zadanie z tej części, to test wyboru.

Rozumienie pisanego tekstu

Pierwsze zadanie dotyczyło dopasowania właściwego nagłówka do każdego fragmentu tekstu. Dodatkowo jeden nagłówek nie pasował do żadnego fragmentu tekstu. W drugim zadaniu należało zaznaczyć, które zdania są zgodne z tekstem. Trzecie zadanie polegało na wybraniu poprawnych odpowiedzi (test wyboru), po przeczytaniu powyższego tekstu.

Wypowiedź pisemna

Maturzysta miał obowiązek napisać dwa listy do kolegi. W jednym z nich należało powiadomić znajomego, że zgubiliśmy dokumenty i w związku z zaistniałą sytuacją nie będziemy mogli odwiedzić przyjaciela. Należało również przeprosić kolegę, oraz zapytać o inny możliwy termin na spotkanie.  W drugim liście to kolega z Anglii zamierza odwiedzić nas w Polsce. Powinniśmy poradzić mu, co powinien zabrać ze sobą, oraz wspomnieć o przyjęciu, które mamy zamiar zorganizować podczas jego obecności w Polsce. Podczas ostatniej wizyty zostawiliśmy również rzeczy. Mamy poprosić kolegę o przywiezienie ich.

 

Zdawalność

Maturę z języka angielskiego na poziomie podstawowym zdało 95% maturzystów. Średni wynik to 69,69.

 

Opinie

Wyniki egzaminu w 2011 były wyższe, niż wyniki zeszłoroczne. Większość maturzystów po egzaminie opisywało maturę, jako łatwą a wręcz banalną. Temat listu i krótkiej formy podobny był do jednej z wcześniejszych matur – kto powtarzał to na pewno trafił i na odpowiedzi.

 

Pobierz arkusze maturalne

http://www.cke.edu.pl/images/stories/00002011_matura/J/angielski_p.pdf
http://www.cke.edu.pl/images/stories/00002011_matura/kryteria/jezyki/angielski_model_PP.pdf

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook