akcje studentów (Fot.freedigitalphotos.net)

Akcje studentów – sprawdź, o co możesz walczyć

Młodzież chętnie angażuje się w różne akcje, które mają na celu zwalczyć problem lub walczyć o poprawę bytu. Zorganizowane grupy jak najczęściej starają się organizować happeningi lub marsze w słusznej sprawie.

Walcz o zdrowie

Czynne uczestnictwo w projektach zdrowotnych daje nie tylko satysfakcję, ale także może pomóc zwrócić uwagę na problemy, z którymi borykają się ludzie na świecie. Najlepiej zacząć działania od małych kroczków. Koła naukowe na uczelniach organizują spotkania, podczas których studenci wymieniają się pomysłami i projektami. Grupy młodych ludzi starają się wspierać akcje oddawania krwi, niepalenia i propagowania zdrowego stylu życia. Swoje poglądy często manifestują marszami lub skuteczną kampanią reklamową.

Vive le arte!

Wernisaże, promowanie fotografii i pokazy mody – studenci chętnie wspierają sztukę. W szkołach i w ośrodkach miejskich coraz częściej pojawiają się eventy młodych artystów. Również internet ma swoją siłę oddziaływania. Przez portale internetowe i rozpowszechnianie informacji na serwisach społecznościowych można poznać nowe twarze i nowe talenty.

Zielono mi

W mediach nagłaśnia się coraz więcej akcji ekologicznych. Za oprawę i przebieg eventów przyrodniczych w większości odpowiadają studenci zafascynowani ratowaniem planety. Sadzenie drzew, marsze oraz wykłady to część projektów mających uświadomić ludziom, jak bardzo podatne na szkody jest środowisko.

Homo czy hetero?

Związki tej samej płci wciąż spotykają się ze sprzeciwem. W naszym kraju ciężko wzbudzić w ludziach tolerancję. Studenci jako osoby ze świeżym spojrzeniem na rzeczywistość starają się popierać wolność i decyzje innych. Koła studenckie popierają akcje i parady, niekiedy sami młodzi ludzie bezpośrednio angażują się w organizację i wymyślanie haseł propagujących równość.

Źródła: dziennik.pl

Katarzyna Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook