Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.

Dni otwarte na uczelniach w kwietniu

Kwiecień to miesiąc, w którym wiele uczelni otwiera swoje drzwi dla maturzystów. Poniżej prezentujemy bardziej szczegółowe informacje o tym, co i gdzie będzie się działo.

 • 3 kwietnia, godziny 9:30-15:00 – Warszawski Uniwersytet Medyczny, Centrum Dydaktyczne, ul. Księcia Trojdena 2a

  W Dniu Otwartym wezmą udział nie tylko studenci, ale też władze wydziału. W czasie jego trwania maturzyści dowiedzą się wszystkich szczegółów dotyczących rekrutacji, poznają przedstawicieli uczelnianych organizacji oraz dokonania kół naukowych.

 • 5-6 kwietnia – godziny 9:00-14:00 – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, ul. 1 maja, budynek L

  Na maturzystów czekają mini wykłady, spotkania z kadrą dydaktyczną, możliwość zwiedzenia uczelni oraz liczne niespodzianki.

 • 8 kwietnia – godziny 10:00-15:00, Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Auditorium Maximum,ul. Wóycickiego 1/3

  Tego dnia maturzyści będą mieli okazję do poznania szczegółów procesu rekrutacyjnego, wybrać odpowiedni dla siebie kierunek studiów oraz wziąć udział w licznych prezentacjach, które będą dotyczyć wszystkiego, co młodego człowieka zainteresować może: od archeologii po najnowocześniejsze technologie.

 • 9 kwietnia – godziny 10:00 – 14:00 – Akademia Obrony Narodowej w Warszawie – Aleja Gen. Antoniego Chruściela „Montera” 103

  Maturzyści będą mogli: poznać najnowsze i istniejące już od jakiegoś czasu kierunki studiów, dowiedzieć się szczegółów wymiany międzynarodowej mającej miejsce w Akademii, porozmawiać z członkami Władz oraz braci studenckiej, zobaczyć budynki od środka oraz uczestniczyć w ;licznych prezentacjach.

 • 10 kwietnia – od godziny 11:00 – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, wszystkie wydziały

  Uniwersytet Ekonomiczny przygotował dla maturzystów bogatą ofertę. W czasie Dnia Otwartego będą oni mogli nie tylko dowiedzieć się, czego i jak uczą się studenci na poszczególnych kierunkach, ale również co robią po godzinach i jakie dokładnie są ich perspektywy zawodowe. Będzie się można dowiedzieć co zrobić, by w przyszłości stać się studentem tej prestiżowej uczelni i jak wygląda życie w Poznaniu.

 • 14 kwietnia – 11:00 – 18:00 – Politechnika Warszawska, Gmach Fizyki, ul. Koszykowa 75 (Kampus Centralny Politechniki Warszawskiej)

  Politechnika Warszawska tym razem stawia na dziewczyny i przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na Politechniki”. Już od 11:00 maturzystki będą mogły wziąć udział w grze miejskiej (uwaga: należy zapisać się w internetowym systemie rejestracji, gdyż ilość miejsc jest ograniczona), w czasie której – podążając śladami Marii Skłodowskiej – Curie, będą mogły poznać uczelnię od środka. Czekać je będzie nie tylko zwiedzanie laboratoriów, ale również spotkania z naukowcami i studentami. Dobra zabawa, dodatkowo powiększona o niespodzianki i nagrody, zdecydowanie gwarantowana. Finał imprezy będzie miał miejsce o godzinie 16:50 w Auli na Wydziale Fizyki.

 • 14 kwietnia – godziny 9:00 – 13:00 – Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie – większość wydarzeń będzie miała miejsce w budynku przy ul. Armii Krajowej 13/15

  Oprócz klasycznych spotkań z Władzami oraz studentami poszczególnych wydziałów, Akademia przygotowała maturzystom mnóstwo interaktywnych atrakcji. Na przyszłych studentów czekają m.in. koncert w wykonaniu wykładowców, konkurs zagadek logicznych, otwarta próba uczelnianego chóru oraz pokaz rysowania.

W celu uzyskania dokładniejszych informacji zapraszamy na strony internetowe poszczególnych uczelni. Dni Otwarte to naprawdę dobra okazja do podjęcia ostatecznej decyzji o wyborze kierunku studiów.

MZ

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook