kierunki artystyczne (Fot.freedigitalphotos.net)

Kierunki artystyczne – czy potrzebny jest do nich talent

Dzisiaj ciężko ocenić, czym jest sztuka. Gusta i potrzeby zmieniają się tak szybko, jak trendy, które co jakiś czas są wyznaczane. Czasami wystarczy być oryginalnym, czasem potrzeba ciężkiej pracy, aby zostać docenionym.

Być artystą

Tworzenie sztuki to ciężki kawałek chleba. Młodzi ludzie, którzy wiążą swoją przyszłość z artystycznym światem, muszą być przygotowani na różne przeszkody. Bycie kreatorem, grafikiem, czy też medialną osobistością wymaga mocnej psychiki i oczywiście pasji.

Talent nie dla wszystkich

Niestety, bez talentu ciężko osiągnąć jakiekolwiek sukcesy. Wybierając kierunek artystyczny trzeba o tym pamiętać. Wyczucia i pewności nie da się wyuczyć. Potrzebna jest tzw. „smykałka”, która sprawia, że każde dzieło jest dobre. Tworząc obrazy, śpiewając, czy zajmując się designem, trzeba czuć potrzebę i powołanie.

Ważna jest idea

W świecie sztuki liczy się również wizja i wykonanie. Zaintrygować ma nie tylko dzieło, ale również sam artysta. Bez ciekawej osobowości ciężko wypromować się w świecie sztuki. Szczególnie młode talenty muszą radzić sobie z przeszkodami. Każdy na  początku swojej kariery, niezależnie od poziomu umiejętności, musi zmierzyć się z krytyką i odmowami. Jednak wytrwałość i determinacja może doprowadzić do tego, że talent z czasem obroni się sam.

Źródło: studia.net
Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

  1. Kamila pisze: 2012/10/16 o 18:15

    z tym talentem trzeba się niestety urodzić,aby to studiowac

    (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook