Matura 2014 (Fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2014 – jak będzie wyglądać?

Matura 2013 za nami a tegoroczni maturzyści szykują się na studia. Egzamin maturalny powoli spędza sen z powiek uczniom, którzy za rok przystąpią do matury. Wiecie, co Was czeka?

Kiedy konkretnie odbędzie się matura, tego jeszcze nie wiadomo. Znaleźliśmy jednak wiele, innych ciekawych i na pewno przydatnych wiadomości.

Matura dotyczyć będzie dwóch roczników. Zdawać ją będą osoby, które urodziły się w 1994 roku i uczęszczały do techników, jak również osoby urodzone w 1995 – absolwenci liceów. Oznacza to, że do matury podejdzie w sumie ponad 350 tysięcy osób.

Wszyscy, którzy przystąpią do egzaminów będą standardowo musieli sobie poradzić z trzema przedmiotami zdawanymi na poziomie podstawowym:

  • Językiem polskim
  • Matematyką
  • Językiem obcym nowożytnym

Najwięcej emocji zapewne będzie wzbudzać egzamin z matematyki, który stał się przedmiotem obowiązkowym na maturze od 2009 roku i wciąż sprawia ogromne problemy maturzystom.

Matura 2014 obędzie się bez większych zmian. Te nastąpią dopiero w 2015 roku, w którym najprawdopodobniej każdy maturzysta będzie musiał zdać jeden egzamin obowiązkowo na poziomie rozszerzonym.

 

Źródło: cke.edu.pl
J. Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook