Matura bez Google (Fot.freedigitalphotos.net)

Matura bez Gooogle’a

Czy wiecie w jaki sposób szukać informacji potrzebnych do przygotowania tematu maturalnego? Podczas warsztatów „Matura bez Google’a? To możliwe!” dowiecie się, jak korzystać z innych narzędzie informacyjnych niż popularne wyszukiwarki.

Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zaprasza po raz trzeci do wzięcia udziału w tych przedmaturalnych warsztatach. Zajęcia będą prowadzone podczas 2-godzinnych spotkań, w trakcie których zostaną zaprezentowane różne  sposoby wyszukiwania informacji.

Dzięki temu nabędziecie umiejętności sprawnego poruszania się w świecie informacji cyfrowej w celach zawodowych i edukacyjnych. Uczniowie dowiedzą się w jaki sposób szukać potrzebnych informacji do realizacji tematu maturalnego nie tylko poprzez popularne wyszukiwarki, lecz także za pomocą innych narzędzi informacyjnych.

Warsztaty skierowane są przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne, a zapisy należy składać na e-mail: luka@umk.pl.

Dostępne terminy spotkań: 21.11.2013, 28.11.2013, 06.12.2013, 12.12.2013, 19.12.2013, w godzinach 13:00-14.30.

Ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk komputerowych, każda grupa nie powinna przekraczać 17 osób.

 

Źródło: umk.pl
J. Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook