Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie

O uczelni

Typ:
publiczna
Kraj:
Polska 
Miasto:
Głogów 
Województwo:
dolnośląskie 

Dane kontaktowe

Adres:
ul. Piotra Skargi 5, 67-200 Głogów 
Tel:
768353566 
Mail:
kontakt@pwsz.glogow.pl 
WWW:
http://www.pwsz.glogow.pl/ 
PWSZ w Głogowie

O UCZELNI

LOKALIZACJA I RYS HISTORYCZNY, TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ

Głogów to ponad 60-tysięczne miasto leżące nad Odrą, w północnej części województwa dolnośląskiego, pomiędzy Wrocławiem a Zieloną Górą. Jest jednym z głównych miast Zagłębia Miedziowego o bogatej i ciekawej historii.

Ważnym punktem na mapie miasta jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, która powstała w 2004 roku.

PWSZ mieści się w dwóch zabytkowych budynkach, przekazanych uczelni przez Starostwo Powiatowe w Głogowie. W ich bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Stare Miasto i jeden z największych głogowskich parków, który został założony po likwidacji Festung Glogau, na początku ubiegłego stulecia.

Uczelnia kształci na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych: trzyletnich, kończących się uzyskaniem tytułu licencjata oraz trwających 3,5 roku studiach inżynierskich. PWSZ prowadzi też studia magisterskie uzupełniające 2-letnie. Progframy studiów mają profil praktyczny – duża część programu realizowana jest w formie warsztatów, labolatoriów i zajęć projektowych. Studenci realizują półroczne praktyki studenckie, które odbywają głównie w lokalnych instytucjach i przedsiębiorstwach zlokalizowanych w całym regionie Zagłębia Miedziowego. Uczelnia daje możliwość realizowania swoich pasji poprzez uczestnictwo w kołach naukowych.

Ofertę PWSZ w Głogowie uzupełnia szeroki wachlarz kierunków na studiach podyplomowych.

facebook