Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
O uczelni
Dane kontaktowe
|
![]() |
OPIS KIERUNKU
- Grupa kierunków:
- medyczne
- Kierunek:
- Psychologia Medyczna
- Rodzaj studiów:
- I stopnia licencjackie
- Tryb studiów:
- Niestacjonarne - zaoczne
- Studia w języku:
- polskim
Opis kierunku
Psychologia medyczna to nowa dziedzina o charakterze interdyscyplinarnym, łącząca dorobek psychologii klinicznej i medycyny. Odpowiada na potrzeby współczesnego społeczeństwa, w którym sukces terapii medycznej zależy w dużym stopniu od dobrej kondycji psychologicznej pacjenta.
Kierunek Psychologia Medyczna na Wyższej Szkole Rehabilitacji otrzymał Certyfikat STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ 2018, przyznany w III edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów “Studia z Przyszłością”.
Psychologia medyczna mieści w sobie ogromny obszar działań o charakterze profilaktycznym. Człowieka nie da się zredukować do poziomu ciała lub jednostki chorobowej. Dobrostan w sferze psychiki jest nierozerwalnym elementem dobrostanu fizycznego i stanowi podstawę zdrowia człowieka.
Absolwent Psychologii Medycznej (po uzyskaniu uprawnień do wykonywania tego zawodu) jest przygotowany do podjęcia pracy m.in. w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia, hospicjach stacjonarnych, oddziałach opieki paliatywnej, zakładach opiekuńczo-leczniczych, zakładach opiekuńczo-leczniczych psychiatrycznych, zespołach opieki domowej, infolinii medycznej, organizacjach pozarządowych i fundacjach.
Rekrutacja na studia
ETAPY REKRUTACJI:
- Elektroniczne zarejestrowanie się kandydata poprzez system WIRTUALNY DZIEKANAT,
- Po otrzymaniu loginu i hasła należy wprowadzić dane osobowe i dokonać wyboru kierunku studiów,
- Wniesienie opłaty rekrutacyjnej i wpisowego na konto Uczelni
- Pobranie dokumentów z systemu WIRTUALNY DZIEKANAT z zakładki : “Pliki do pobrania”,
- Przesłanie kompletu zeskanowanych dokumentów na adres: rekrutacja@wsr.edu.pl , w terminie 14 dni od daty zalogowania,
- Przesłanie oryginału dokumentów w wersji papierowej wraz z zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki, za pośrednictwem poczty lub kuriera, w terminie 14 dni od potwierdzenia poprawności przesłanych skanem dokumentów przez pracownika uczelni.