Ucz się i pracuj w Australii (fot.naukaipraca.pl)Ucz się i pracuj w Australii (fot.naukaipraca.pl)

Ucz się i pracuj w Australii

Szybko, tanio i bez długiej listy wymogów ? tak możesz rozpocząć niezapomnianą przygodę życia, czyli naukę i pracę w? Australii!

Świat należy do odważnych ? jeśli zgadzasz się z tym powiedzeniem, to na pewno nauka na innym kontynencie jest na twojej liście marzeń. Jak podkreślają ci, którzy tam wyjechali, to zupełnie inna, magiczna rzeczywistość.

Pierwsze wrażenie: przesympatyczni ludzie, inna roślinność, gorący ocean, miejsce niczym z planu jakiegoś filmu ? opisuje Artur.

Przyjechałem tylko na 5 miesięcy na kurs angielskiego, ale surfing, różnorodność kulturowa sprawiły, że jestem tutaj już drugi rok. Sydney jest miastem gdzie się nie można nudzić. Przyjedź, zobacz, sprawdź ? dodaje Bartek.

Egzotyczny klimat Australii (fot.naukaipraca.pl)Egzotyka nie jest oczywiście jedynym plusem. Szkoły i uniwersytety mają szeroką ofertę i rozwinięte zaplecze naukowe. Istnieje również wiele miejsc pracy, dzięki którym możesz dorobić na swoje codzienne utrzymanie. Dodatkowo atmosfera wśród mieszkańców sprzyja aklimatyzacji. Różnorodność kulturowa zapewnia poszerzanie wiedzy i doświadczenia oraz ? przede wszystkim ? szlifowanie języka. Wszystkie te zalety (a jest ich jeszcze więcej) opisują jedno miejsce ? Australię.

 

Dokładnie dwa dni przed moim wylotem do Australii, kiedy o wszystkim dowiedziała się moja sąsiadka, wielka podróżniczka, usłyszałem od niej te słowa: „Australia?! – stamtąd się szybko nie wraca”. Troszkę się jej dziwiłem, ale obecnie sam powtarzam te słowa swoim znajomym. Australia jest zupełnie inna niż Europa. Trudno to nawet opisać, po prostu… ma coś w sobie! ? zapewnia Artur.

Nie daj się zniechęcić ogromną ilością formalności, jakie rzekomo czekają tych, którzy chcą tam wyjechać. Przede wszystkim do nauki w tym kraju wystarczy ci średnie wykształcenie. Nie musisz mieć statusu studenta w Polsce, nie ma też górnej granicy Biuro Foster w Sydney (fot.naukaipraca.pl)wiekowej. Żeby sprawnie dowiedzieć się wszystkiego, co potrzebne do wyjazdu i oczywiście go przygotować, warto skorzystać z usług firm, które organizują nauki za granicą. Jedną z nich jest Foster, która posiada największe polskie biuro w Sydney. Jako uczestnik jej programu ?Studia w Australii? otrzymasz pomoc w zdobyciu wizy oraz zakwaterowaniu i szybkim zorientowaniu się w nowym otoczeniu. Na miejscu zawsze będziesz mógł zwrócić się do pracownika biura z każdą sprawą czy problemem.

Z przyjemnością mogę polecić obsługę Fostera w Warszawie, jak i Wojtka tutaj [w Sydney]. Wojtek nie tylko wywiązuje się z zobowiązań, ale robi dużo, dużo więcej. Właściwie  to trudno mówić tutaj o relacjach klient-agent, a raczej kolega nowicjusz w AU-kolega weteran w AU ? opowiada Tomek.

Szukałam przez prawie 10 miesięcy jakiejś pomocy w załatwieniu mi szkoły oraz formalności, lecz bez skutku, dopóki nie znalazłam tej strony internetowej. Nie dość, że była to najlepsza oferta pod względem finansowym, ale również bogata wiedza i pomoc we wszelkich formalnościach była bezcenna. Najważniejsze było to, że na wszystkie pytania jakie miałam, nastręczające się w mojej głowie, choćby najbardziej zagmatwane, zawsze mogłam liczyć na satysfakcjonującą odpowiedź  ? twierdzi Sylwia.

Program ten obejmuje nie tylko ofertę edukacyjną. Wiza studencka umożliwia podjęcie pracy do 20 godzin tygodniowo w trakcie trwania nauki oraz bez ograniczeń godzinowych w czasie przerw wakacyjnych i po zakończeniu danego kursu. Nie zawsze taka praca pozwoli ci na pełne samodzielne utrzymanie się, ale na pewno pomoże i ustabilizuje twoje finanse. Niewiele programów daje możliwość jednocześnie nauki i pracy.

Poza studiami, które możesz podjąć wyjeżdżając na ten program, oferta obejmuje również liczne kursy językowe i zawodowe. Możesz rozpocząć naukę angielskiego na poziomie dostosowanym do twoich potrzeb, a niewielkie grupy zapewniają lepsze efekty i indywidualny kontakt nauczyciela z kursantem. Istnieje również możliwość zawodowego kształcenia się w licznych branżach, jak na przykład biznesie, marketingu, grafice komputerowej. Takie kursy trwają pół roku lub cały rok. Naukę i pracę w ramach tego programu możesz podjąć nie tylko w Sydney, ale również w kilku innych miastach Australii, jak na przykład w Melbourne czy Adelaide.

Sydney (fot.naukaipraca.pl)Wiele osób, które wyjechały z myślą o kilkumiesięcznej nauce, mieszka w Australii już wiele lat. Przyciąga atmosfera, ludzie, krajobrazy jak z filmu. Dodatkowo zachęca fakt istnienia firm, które w dużym stopniu ułatwiają taki wyjazd. Nauka i praca w Australii ma zatem mnóstwo zalet. Warto skorzystać z tych ofert i przeżyć niezapomnianą przygodę. Takie doświadczenia niekiedy całkowicie zmieniają życie na lepsze. Świat stoi otworem dla tych, którzy tego chcą. Odważ się!

 

A.Szczykutowicz

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook