Jak zdać maturę? (fot. freedigitalphotos.net)

Matura to „bzdura”, czyli jak zdać i pójść na studia

Gdy słyszysz słowo „matura”, ogarnia Cię przerażenie” Boisz się, że się nie uda i zapomnisz o czymś” Czujesz presję otoczenia i nie chcesz zawieść innych i przede wszystkim siebie” Nie bój się już dłużej i od dziś naucz się tych trzech słów: „matura to bzdura”.

Matura to pierwszy ważny egzamin w Twoim życiu. Od tego zależy Twoja dalsza edukacja i przyszłość. Jednak nie jest taka trudna jak może się wydawać.

Statystyki nie kłamią

Zdawalność w 2020 roku wyniosła 74%, większość zatem zdała bezproblemowo. Tylko co czwarty maturzysta „oblał” egzamin. 17,2 % zdających nie zaliczyło tylko jednego przedmiotu, co dało im prawo do przystąpienia do egzaminu poprawkowego. Tylko 8,8% maturzystów nie zdało więcej niż jednego przedmiotu. Jak co roku, najsłabiej wypadł egzamin z matematyki – zdało go 79% uczniów, przy czym z polskiego – 92% i angielskiego 92%. Statystyki wskazują, że maturę zdaje większość, dlatego tym bardziej nie ma się czego obawiać.

Zdawalność matury wśród zdających ją po raz pierwszy w terminie głównym

Maturalne 30% tylko do celu

Jak zatem zdać i pójść na studia? To proste. Oczywiste jest, że maturalne 30% to bardzo mało. Przekroczenie tej granicy nie powinno Ci sprawić najmniejszego problemu. Maturalne 30% tylko do celu i studia stają się czymś realnym.

Zdać i pójść na studia

Tylko to możesz zrobić, nie masz innego wyjścia. A pomoże ci w tym Twój upór i wytrwałość w osiąganiu celów. Samorealizacja, pasja i dążenie do sukcesu gwarantują, że zdasz i to lepiej niż myślisz. „Nauka to pokarm dla rozumu” (Lew Tołstoj) i to prawda, uczysz się i zdajesz egzaminy, rozwijasz się i o to właśnie chodzi. Piotr Majewski, redaktor CzasNaE-biznes, właściciel Polskiego Forum E-biznesu i Policealnej Szkoły E-biznesu im. Adama Smitha pisze o sztuce osiągania celów i realizowania marzeń. Psychologia sukcesu, bo tak to się nazywa, twierdzi, że „cel to spisane marzenia” i „aby spełnić swoje marzenia, trzeba tego chcieć”. Podaje także „metodę na spełnianie marzeń”. Zatem to jest możliwe, jeśli postawisz sobie cel zdania matury i zaczniesz działać w tym kierunku, to tak właśnie będzie. Studia to marzenia do spełnienia, a „matura to bzdura”. Zdaj ją i idź dalej przez świat.

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook