Spędź rok szkolny w USA! (fot.www.freedigitalphotos.net)Spędź rok szkolny w USA! (fot.www.freedigitalphotos.net)

Spędź rok szkolny w USA!

Marzysz o pojechaniu do Stanów Zjednoczonych i przeżycia tego, co do tej pory pewnie nieraz widziałeś na filmach? Chciałbyś zobaczyć, jak wygląda tam życie codzienne, jaka jest młodzież, czego się tam możesz nauczyć? Amerykańskie szkoły średnie stoją przed Tobą otworem! Jak z tego skorzystać?

High School USA to program rządowy z ponad 40 letnią tradycją. Organizowany jest przy współpracy z amerykańskimi szkołami i fundacjami, które posiadają zezwolenie Departamentu Stanu i rekomendacje CSIET. Na program można wyjechać na semestr (5 miesięcy) lub rok (10 miesięcy).

Program High School USA oferuje swoim uczestnikom:

  • bardzo dobre wyszkolenie w języku angielskim (zwłaszcza w aspekcie praktycznym)
  • zobaczenie nowych miejsc, poznanie ciekawych osób z każdego zakątka Ziemi
  • zapoznanie z amerykańską kulturą i codziennym życiem
  • szanse na studia na najlepszych zagranicznych uniwersytetach
  • wzbogacenie CV o niespotykane i bezcenne doświadczenie

Jeśli chcesz wziąć udział w tym programie, możesz skontaktować Możliwość podjęcia studiów na amerykańskich uczelniach (fot.pl.freeimages.com)się ze stowarzyszeniem FOSTER, który, jako jedyny w Polsce, współpracuje z sześcioma renomowanymi fundacjami posiadającymi rekomendacje CSIET.

Podczas nauki w prywatnej szkole średniej masz zagwarantowane dobrze wyposażone klasy i wysoki standard nauczania, dostęp do zajęć dodatkowych, a przede wszystkim masz szansę zdać amerykańską maturę i kontynuować naukę na amerykańskich uniwersytetach.

Ceny, które zwykle oscylują wokół 15 000 – 46 000 USD, obejmują między innymi:

  • zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie u rodziny goszczącej
  • ubezpieczenie na cały okres trwania nauki
  • szkolenie informacyjne w USA
  • czesne

Dodatkowo musisz mieć jeszcze zapewnioną między innymi opłatę wizową, wpisową, kieszonkowe, czy książki i mundur szkolny.

Wyjeżdżając na rok szkolny do USA, stajesz się uczniem danej szkoły. Oznacza to, że musisz się w pełni dostosować do funkcjonowania tej rzeczywistości. Uczniowie uczęszczają na podstawowe przedmioty, jak język angielski, matematyka czy historia oraz dodatkowe, do wyboru na przykład: muzyka, wychowanie plastyczne lub przedmioty zawodowo-techniczne. Dzień szkolny zaczyna się zazwyczaj o 8 lub 8:30, a kończy 15-15:30. Lekcje trwają 50-55 minut. Szkolna społeczność jest zupełnie inna niż polska. Nastaw się nie tylko na duży wybór zajęć dodatkowych, ale także na bogactwo imprez kulturalnych i sportowych.

Zajęcia w jednej z amerykańskich szkół średnich (fot.pl.freeimages.com)

 

Jako uczestnik programu High School USA będziesz mieszkał u rodziny goszczącej, tzw. Host Family. Selekcja rodzin, które zgłaszają chęć przyjęcia ucznia jest bardzo dokładna i surowa. Musi posiadać odpowiednie rekomendacje, poświadczenia, a ponadto stan materialny musi pozwalać na przyjęcie pod swój dach kolejnego domownika, ponieważ rodzina nie otrzymuje żadnych korzyści materialnych z racji zakwaterowania ucznia.

Właśnie trwa rekrutacja na rok szkolny 2016/2017. Aby dowiedzieć się szczegółowych informacji lub skontaktować się z FOSTER i znaleźć odpowiedzi na nurtujące cię pytania, zajrzyj na naukaipraca.pl

 

A.Szczykutowicz

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook