Akademia Śląska

O uczelni

Typ:
niepubliczna
Kraj:
Polska 
Miasto:
Katowice 
Województwo:
śląskie 

Dane kontaktowe

Adres:
ul. Rolna 43, 40-555 Katowice 
Tel:
322025034 
Mail:
as@akademiaslaska.pl 
WWW:
http://www.wst.com.pl 
Akademia Śląska

O uczelni

Akademia Śląska zalicza się do wiodących na Śląsku w obszarze nauk technicznych i artystycznych.

Akademia Śląska, jest pierwszą na Śląsku, niepubliczną uczelnią prowadzącą studia techniczno-artystyczne na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych która kształci na kierunkach Architektura, Budownictwo, Mechatronika, Informatyka, Grafika, Architektura Wnętrz, Wzornictwo oraz Zarządzanie.
W 2018 r. został powołany Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi oferujący kształcenie na kierunku Ratownictwo Medyczne i Pielęgniarstwo, który daje możliwość zdobycia jednego z najbardziej uniwersalnych i wszechstronnych zawodów medycznych oraz kierunek lekarski, który jest jednym z najbardziej prestiżowych zawodów.

Uczelnia systematycznie rozwija potencjał i ofertę edukacyjną, co daje szansę zwiększenia konkurencyjności Uczelni na rynku Polskim.
Misją Uczelni jest tworzenie nowoczesnego systemu kształcenia licencjatów, inżynierów oraz magistrów odpowiadającego współczesnym europejskim standardom.
Mając na uwadze wysokie wymagania jakie stawia specjalistom współczesny rynek pracy, studenci podczas studiów mają możliwość zapoznania się z nowoczesnymi systemami wspomagania projektowania i technikami komputerowymi.
Uczelnia oferuje preferencyjne warunki finansowania kształcenia na studiach dyplomowych pierwszego i drugiego stopnia oraz na studiach podyplomowych.
Nauka odbywa się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

W swojej ofercie Akademia Śląska posiada studia podyplomowe: BIM EXECUTIVE – Projektowanie, Koordynacja i Wdrażanie Nowoczesnych Projektów Budowlanych, Budowa Napowietrznych Linii Elektroenergetycznych Wysokich Napięć, Konserwacja Zabytków Architektury i Urbanistyki, Konstrukcja i Technologia Ubioru, Lider Przemysłu 4.0, Mechatronika dla Inżynierów, Mechatronika dla Nauczycieli, Programowanie Sterowników Przemysłowych, Urbanistyka i Planowanie Przestrzenne, Badania Kliniczne, Master of Business Administration MBA – Zarządzanie w Ochronie Zdrowia, Medycyna Estetyczna, Projektowanie Obiektów Opieki Zdrowotnej, Kryminalistyczne Badania Dokumentów, Kryminalistyczne Badania Odzieży i Wyrobów Tekstylnych, Master of Business Administration – Zarządzanie Zrównoważonym Rozwojem Organizacji, Przygotowanie Pedagogiczne.

facebook