Politechnika Częstochowska

O uczelni

Typ:
publiczna
Kraj:
Polska 
Miasto:
Częstochowa 
Województwo:
śląskie 

Dane kontaktowe

Adres:
ul. Gen. J. H. Dąbrowskiego 71, pokój 2C (parter), 42-201 Częstochowa 
Tel:
343250584 
Mail:
rekrutacja@pcz.pl 
WWW:
http://www.pcz.pl 
Politechnika Częstochowska

HISTORIA PCZ

Politechnika Częstochowska to najstarsza szkoła wyższa w regionie częstochowskim.

Posiada ponad 70-letnią tradycję naukowo-edukacyjną i cieszy się renomą zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Od początku swojego istnienia Politechnika Częstochowska kładzie nacisk na współpracę z firmami, zakładami i przedsiębiorstwami regionu, decydując w dużym stopniu o obliczu Częstochowy, postrzeganej w kraju jako ważny i prężny ośrodek nauki i przemysłu.

Od 1949 roku, czyli od chwili swego powstania, Politechnika Częstochowska wykształciła ok. 80 tysięcy studentów, jej absolwenci to wysoko wykwalifikowanymi pracownicy, specjaliści z zakresu nauk ścisłych czy ekonomicznych. Wielu absolwentów Uczelni odniosło sukces zawodowy i naukowy, zostało właścicielami firm produkcyjnych i usługowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Ich sukces to także sukces Politechniki Częstochowskiej.
Potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia są rankingi uczelni wyższych, w których od kilku lat Politechnika zajmuje coraz wyższe miejsca w poszczególnych kategoriach. Tak pozytywna ocena to przede wszystkim zasługa kadry naukowo-dydaktycznej, ciągle podnoszącej swoje kwalifikacje zawodowe, oraz ich aktywności w realizacji wielu umów i projektów o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Nie bez znaczenia jest też to, że wszystkie wydziały Politechniki Częstochowskiej posiadają uprawnienia do nadawania stopnia doktora, a pięć z nich prawo do nadawania stopnia doktora habilitowanego.

Dziś w ofercie edukacyjnej Uczelni jest 31 kierunków studiów i ponad 100 specjalności. Prawie wszystkie kierunki mogą poszczycić się akredytacją Federacji Europejskich Stowarzyszeń Inżynierskich (FEANI) w Brukseli. Naszym absolwentom stwarza to możliwość uzyskania tytułu inżyniera europejskiego. O dostosowywaniu standardów kształcenia na Politechnice Częstochowskiej do wymagań międzynarodowych, zwłaszcza Unii Europejskiej, świadczy obowiązujący na Uczelni punktowy system zaliczania wykładów (ECTS). Dzięki programowi Erasmus+ studenci mają szansę na odbycie części studiów poza macierzystą jednostką, w zagranicznych ośrodkach akademickich i naukowych.

facebook