Tanie podróżowanie (Fot.freedigitalphotos.net)

Tanie podróżowanie

Po ciężkim egzaminie maturalnym każdego maturzystę czekają najdłuższe wakacje życia. Długi odpoczynek czeka go również, gdy zdecyduje się na bycie studentem. W obydwu przypadkach jako młoda osoba bez stałej pracy niełatwo jest zorganizować ten wolny czas w taki sposób, by nie wydać zbyt dużo.  Jak więc przeżyć wakacje życia i zostawić sobie coś w portfelu?

Coraz więcej młodych ludzi szuka sposobów na tanie podróżowanie. Okazuje się, że da się zwiedzać odległe zakątki świata bez wydawania fortuny. Oto kilka z nich:

 • Wakacje przed studiami (Fot.freedigitalphotos.net)Last minute – jeśli jesteś studentem spontaniczny wyjazd w ostatniej chwili jest ciekawą propozycją i w dodatku możliwą do zrealizowania. Nie dotyczy to jedynie tańszych lotów lub zakwaterowania. Dobrze szukając, można znaleźć również oferty z rabatami oraz kuponami zniżkowymi do miejsc znajdujących się w okolicy.
 • Rabaty studenckie – korzystajmy z tego co nam oferują! Jako osoby uczące się do 26. roku życia, często stajemy się uprzywilejowani (i nie chodzi tu o zniżki na bilety MPK). Tego samego typu pakiety możemy również zdobyć w biurach podróży.
 • Konkursy – zarówno uczelnie, organizacje studenckie oraz biura podróży organizują konkursy, w których można zdobyć darmowe wyjazdy. Ogłaszane w mediach często zbierają masę zgłoszeń, jednak warto pamiętać o tym, że zawsze ktoś wygrywa. Skąd więc pewność czy to nie Ty zdobędziesz upragnioną wycieczkę?
 • Samoloty – Na rynku pojawia się coraz więcej przewoźników oferujących tanie loty. Oto strony, które pomagają w wyszukaniu najtańszych połączeń:
 1. skyscanner.net
 2. fly4free.pl
 3. loter.pl
 4. lastminuter.pl

 

Źródło: dailywaffle.co.uk, student-zarabia.pl
Małgorzata Sierocińska

 

Komentarze:

 1. Mariusz pisze: 2014/06/24 o 18:55

  zniżki to jest to co studenci kochają najbardziej:))

  (odpowiedz)
  • Mariusz pisze: 2014/06/30 o 12:22

   szczególnie do kina i na komunikację miejską

 2. Agnieszka pisze: 2014/06/30 o 12:58

  ale bym chciała kiedyś wygrać taką wycieczkę w konkursie- wszystko już jedno gdzie:)

  (odpowiedz)
 3. Mirka pisze: 2014/07/01 o 12:47

  najdłuższe wakacje życia przed nami jupiii!!!!!

  (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook