Tanie podróżowanie (Fot.freedigitalphotos.net)

Tanie podróżowanie

Po ciężkim egzaminie maturalnym każdego maturzystę czekają najdłuższe wakacje życia. Długi odpoczynek czeka go również, gdy zdecyduje się na bycie studentem. W obydwu przypadkach jako młoda osoba bez stałej pracy niełatwo jest zorganizować ten wolny czas w taki sposób, by nie wydać zbyt dużo.  Jak więc przeżyć wakacje życia i zostawić sobie coś w portfelu?

Coraz więcej młodych ludzi szuka sposobów na tanie podróżowanie. Okazuje się, że da się zwiedzać odległe zakątki świata bez wydawania fortuny. Oto kilka z nich:

  • Wakacje przed studiami (Fot.freedigitalphotos.net)Last minute ? jeśli jesteś studentem spontaniczny wyjazd w ostatniej chwili jest ciekawą propozycją i w dodatku możliwą do zrealizowania. Nie dotyczy to jedynie tańszych lotów lub zakwaterowania. Dobrze szukając, można znaleźć również oferty z rabatami oraz kuponami zniżkowymi do miejsc znajdujących się w okolicy.
  • Rabaty studenckie – korzystajmy z tego co nam oferują! Jako osoby uczące się do 26. roku życia, często stajemy się uprzywilejowani (i nie chodzi tu o zniżki na bilety MPK). Tego samego typu pakiety możemy również zdobyć w biurach podróży.
  • Konkursy – zarówno uczelnie, organizacje studenckie oraz biura podróży organizują konkursy, w których można zdobyć darmowe wyjazdy. Ogłaszane w mediach często zbierają masę zgłoszeń, jednak warto pamiętać o tym, że zawsze ktoś wygrywa. Skąd więc pewność czy to nie Ty zdobędziesz upragnioną wycieczkę?
  • Samoloty ? Na rynku pojawia się coraz więcej przewoźników oferujących tanie loty. Oto strony, które pomagają w wyszukaniu najtańszych połączeń:
  1. skyscanner.net
  2. fly4free.pl
  3. loter.pl
  4. lastminuter.pl

 

Źródło: dailywaffle.co.uk, student-zarabia.pl
Małgorzata Sierocińska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook