Metody efektywnej nauki (Fot.freedigitalphotos.net)

Znasz wszystkie metody skutecznej nauki? Zapomnij o nich

Uczysz się systematycznie, wyznaczasz sobie cele, a następnie je realizujesz, dbasz o porządek w notatkach i na biurku, a mimo to, efekty Twojej nauki są niezadawalające? Nic dziwnego. Te sposoby są bowiem nieskuteczne.

Otóż najnowsze odkrycia psychologów potwierdzają, że efektywna nauka w dużej mierze zależy od naszych czasów. One się zmieniają, tak samo jak przepis na skuteczną naukę.

Poniżej przedstawiamy kilka rad, które powinny pomóc w osiąganiu sukcesów naukowych:

  • Metody skutecznej nauki (Fot.freedigitalphotos.net)Warto zmieniać otoczenie, w którym się uczymy – nowe miejsce pomaga przyswajać wiedzę szybciej.  Taki zabieg jest szczególnie ważny, kiedy uczymy się do kilku przedmiotów.
  • Zamiast powtarzać określony materiał do przyswojenia, na przykład obcojęzyczne słówka, lepiej angażować wszystkie zmysły w procesie uczenia się. To tylko wzmocni oczekiwane rezultaty ? zatem mówcie, piszcie i głośno literujcie.
  • Unikajcie monotonii. Skuteczniejsze jest np. w nauce matematyki rozwiązywanie zróżnicowanych problemów, a nie tylko zadań jednego typu. Zabieg ten pozwala na łączenie przykładów podobnych oraz rozwija umiejętności kojarzenia.
  • Nauka przez komputer. Internet dostępny jest obecnie prawie w każdym miejscu, co pozwala na naukę i czytanie książek, kiedy tylko macie na to ochotę.

 

Źródło: perspektywy.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook