Metoda Colina Rose (Fot.freedigitalphotos.net)

Metoda Colina Rose – najnowsza metoda nauki języka obcego

Masz trudności z nauką języka angielskiego? Słówka nie wchodzą Ci do głowy, a zasady gramatyczne są dla Ciebie niejasne? Być może Metoda Colina Rose pomoże Ci uporać się z tym problemem.

 

Co to jest Metoda Colina Rose?

Jest to przełomowa metoda szybkiego kursu języka angielskiego, opracowana przez Colina Rose. Metoda opiera się na najnowszych zdobyczach wiedzy o mózgu i psychologii uczenia się i zapamiętywania. Jest nastawiona na bardzo szybkie (6 miesięcy) uzyskanie sprawności w komunikacji w mowie i piśmie na poziomie pełnej samodzielności językowej.

W związku z tym, że niektórzy z nas są wzrokowcami, inni zaś słuchowcami, a jeszcze inni to kinestetycy, metoda Colina Rose angażuje w czasie nauki wszystkie zmysły i kanały percepcji – wzrok, słuch, mowę, ruch.

Dodatkowo wykorzystuje odkrycie wzajemnego oddziaływania na siebie obu półkul mózgowych. Za tradycyjną naukę odpowiada lewa półkula mózgu. Podczas nauki można pobudzić także drugą, prawą część m.in. poprzez dodanie elementów muzyki lub dodanie ćwiczeń, gdzie zadania słowne powiązane są z lokalizacją, kolorami czy kształtami.

Metoda Colina Rose jest szczególnie polecana dla:

  • osób od lat nie mogących nauczyć się języka;
  • uważających, na podstawie dotychczasowych niepowodzeń, że nie posiadają zdolności językowych.

 

Nauka może być prowadzona nie tylko stacjonarnie ale także zdalnie, czyli za pomocą komputera. Najczęściej są to zajęcia połączone.

 

J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook