Jak bawią się studenci (Fot.freedigitalphotos.net)Jak bawią się studenci (Fot.freedigitalphotos.net)

Studia to nie wszystko, czyli jak bawią się studenci

Studenckie życie to nie tylko nauka i „zakuwanie” do sesji. To także nowi znajomi i dobra zabawa. Poznajcie kilka imprez, które są organizowane corocznie skupiając rzesze młodych ludzi przy dobrej zabawie.

 

Otrzęsiny

To pierwsza większa impreza na jaką będziecie mogli się wybrać. Najczęściej odbywa się w największych klubach, gdzie zabawa trwa do białego rana. Organizowane są na początku października. Towarzyszą im koncerty, pokazy, konkursy z ciekawymi nagrodami oraz wiele innych atrakcji.

Są doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości, które w przyszłości mogą zaowocować przyjaźnią na całe życie. To moment, kiedy możecie zintegrować się ze swoją grupą, jak również poznać ludzi z innych wydziałów.

 

Połowinki

Impreza organizowana na trzecim roku. Odbywa się zazwyczaj w kwietniu. Przybiera ona raczej formę balu, gdzie są wieczorowe suknie, eleganckie garnitury i wyśmienita zabawa.

 

Juwenalia

Juwenalia obchodzone są w maju i trwają zazwyczaj kilka dni, a nawet tygodni. Tradycją jest przekazanie studentom kluczy do bram miasta, a więc symboliczne oddanie władzy w ich ręce. Juwenalia to profesjonalnie przygotowane imprezy. Ich program jest zróżnicowany. Koncerty, gry miejskie, biegi nocne, zabawy plenerowe, turnieje sportów nietypowych oraz różne pochody. Nazwy poszczególnych juwenaliów mogą być nieco zmodyfikowane. To największa i najpopularniejsza impreza studencka, w której udział biorą tysiące studentów z całej Polski.

 

J.Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook