Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.

Studia dzienne, zaoczne, czy wieczorowe?

Tradycyjnie większość maturzystów ma w planach studia dzienne. Warto się jednak zastanowić, czy taka forma edukacji rzeczywiście odpowiada naszej wizji dorosłości. Czasami studia zaoczne lub wieczorowe okazują się korzystniejsze i pozwalają młodym ludziom realizować się zawodowo, bez opuszczania zajęć.

W przyszłości być może większość z Was będzie chciało podjąć pracę bądź zająć się rodziną. Warto już teraz określić swoje priorytety i zastanowić się, czy ważniejsze jest podjęcie pracy, czy też całkowite oddanie się studiom.

Studia dzienne zajmują najwięcej czasu i obejmują największy zakres materiału. Plusem takiego trybu edukacji jest brak opłat za nauczanie. Ciężko znaleźć tu miejsce na pracę, jednak nie jest to niemożliwe. Wszystko zależy od planu zajęć oraz studiowanego kierunku. Studenci dzienni mają również szansę wykorzystania okienek na kursy. W powszechnej opinii studia dzienne zyskują największą aprobatę. W końcu dostają się na nie osoby
z najlepszymi wynikami.

Na studiach zaocznych studenci mają do dyspozycji dni robocze i dwa weekendy
w miesiącu. Zjazdy organizowane są co 2 tygodnie i przewidują zajęcia przez cały weekend. Pozwala to podjąć stałą pracę, która nie koliduje z edukacją wyższą. Przez cały okres studiów można zdobyć doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Minusem takiego trybu jest okrojony program. Uczelnie nie są w stanie zrealizować w krótkim czasie całego materiału przerabianego przez studentów dziennych.

Studia wieczorowe kryją w sobie pułapki. Zanim wybierzecie taki tryb edukacji, dokładnie sprawdźcie plan zajęć. Zdarza się, że mimo nazwy studiów, wykłady i ćwiczenia odbywają się całymi dniami – nawet od rana. Praca, przy takiej formie nauki, wydaje się być koniecznością, gdyż są to studia płatne.

Zanim zdecydujecie się na studia, rozważcie, co tak naprawdę chcecie w życiu robić. Kierunek jest ważny, ale forma studiowania też wpływa na rozwój Waszej kariery.

Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

  1. Putra pisze: 2012/05/03 o 15:05

    A mnie tutaj najbardziej pbodoają się czerwone szpileczki, ale bym je chciała wygrać Doskonale by mi pasowały do czarnego płaszczyka 3/4. W sumie do odebrania jest aż 50 par, czyli szanse na zgarnięcie ktf3rejś z nich są naprawdę spore. Ja to jakoś bardzo lubię takie konkursy ubraniowe, bo można na nich dużo fajnych rzeczy nieraz zdobyć.

    (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook