Aplikacja PhotoMath (Fot.freedigitalphotos.net)

Zadania z matematyki – pomocna aplikacja PhotoMath

Matura z matematyki przeraża większość maturzystów. Tym bardziej, że w ubiegłym roku nie zdało jej prawie 20 procent. Jak poradzić sobie z tym przedmiotem i go zruzmieć? Zdziwicie się, ale może Wam pomóc smartphone.

 

Aplkacja PhotoMath

Aplikacja PhotoMath potrafi rozwiązywać zadania matematyczne w czasie rzeczywistym. Za pomocą mechanizmu rozpoznawania tekstu, po skierowaniu aparatu na zadanie matematyczne ukazuje się wynik. Co więcej można sprawdzić także krok po kroku, jak zadanie zostało rozwiązane.

Aplikacja działa na systemie iOS oraz Windows Phone. Wersja na Androida ma pojawić się na początku przyszłego roku.

Obecnie dostępna jest jedynie wersja testowa, która radzi sobie z prostymi działaniami. Twórcy aplikacji zapewniają jednak, że prace trwają i niebawem aplikacja zostanie znacznie rozbudowana.

 

W jakim celu powstała

Głównym celem jest pomoc w rozwiązywaniu zadań matematycznych – zwłaszcza tych kłopotliwych. Analizując krok po kroku działania, które trzeba wykonać, młodzi ludzie mogą łatwiej zrozumieć dlaczego pojawił się właśnie taki wynik, a kolejne podobne zadanie rozwiązać już bez problemu. Dla tych, którym matematyka nie spędza snu z powiek, wyświetlany wynik w aplikacji jest potwierdzeniem dobrze wykonanego zadania.

 

Ściąganie na całego

PhotoMath cieszy się największym zainteresowaniem wśród studentów i uczniów. Nie da się zatem ukryć, że aplikacja stała się zmorą nauczycieli i egzaminatorów. Dzisiaj młodzież nie rozstaje się z telefonem – również na zajęciach czy lekcjach, dlatego też gotowy wynik mają na wyciągnięcie ręki.

Jedni cieszą się i mówią, że to wspaniałe narzędzie do kontroli własnych wyników. Inni nie ukrywają, że aplikacja wyręczy ich w rozwiązywaniu zadań. – donosi tvp.info.pl.

 

J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook