maturalne kursy internetowe

Internetowe nauczanie do matury – plusy i minusy

W dobie Internetu kursy w sieci wydają się być idealną formą edukacji. Nauczanie bez wychodzenia z domu to dla wielu z Was wygodne rozwiązanie. Jednak przygotowanie do matury za pomocą e-learningu posiada zarówno wady, jak i zalety. Trzeba pamiętać o tym, że nie każdy ma predyspozycje do czerpania wiedzy zza ekranu. Zanim przystąpicie do kursów, zastanówcie się, czy przyniesie Wam to wymierne korzyści.

E-learning może i jest wygodny, ale wymaga od zainteresowanego konsekwencji w działaniu. To nie jest inwestycja na dzień, dwa, czy też tydzień. Program dostosowany jest pod kątem miesięcznych przygotowań maturalnych. Wytrwałość w samodzielnej nauce jest tu kluczem do sukcesu.

 

Wszystko pod kontrolą, czyli plusy e-learningu

Nie ulega wątpliwości, że taka forma edukacji posiada wiele zalet. Sami zainteresowani mogą dostosować tempo oraz materiał do swoich umiejętności, dyspozycji i czasu przeznaczonego na naukę. Rozplanowanie kursu i ilości zagadnień ułatwi Wam połączenie nauczania z innymi obowiązkami, bez rezygnowania z czegokolwiek. Ucząc się w domu, to Wy trzymacie pod kontrolą swoje przygotowania do egzaminu maturalnego. Dodatkowe elementy multimedialne takie jak grafika, kolor, czy też obraz ułatwiają zapamiętywanie. Możliwość czerpania wiedzy w zaciszu swojego pokoju eliminuje wszelkie szkolne niedogodności.

 

Internetowe nauczanie posiada również wady

Do nauczania internetowego potrzebne jest coś, czego wielu młodym ludziom dzisiaj brakuje, mianowicie silna motywacja. Początkowo maturalny e-learning może sprawiać satysfakcję i przynosić korzyści, jedna z czasem może zacząć brakować samodyscypliny. Kursy nie zapewniają kontaktu z rówieśnikami, wymiany informacji i możliwości sprawdzenia swojej wiedzy. Maturzysta musi liczyć na siebie i solidnie przerabiać podane zagadnienia. Kolejnym minusem jest ilość materiału. Codzienne obcowanie z jedną stroną internetową, ilością tematów może znudzić i zmęczyć użytkownika kursów.

Jak wybrać odpowiednią formę powtórki do egzaminu? Przede wszystkim musicie zastanowić się, jak chcecie się uczyć. Materiał maturalny jest dosyć obszerny, dlatego warto rozplanować go sobie tak, abyście po jakimś czasie wciąż mieli chęci do jego przyswajania. Maturalny kurs internetowy daje możliwość rozwoju, ale ciągnie za sobą pewne niedogodności. To od Was zależy, jak będzie wyglądała Wasza przygoda z maturą.

Nauka jest kluczem do kariery. Forma, jaką wybierzecie, jest Waszą indywidualną sprawą. Czasu do matury jeszcze zostało, ale my już teraz trzymamy za Was kciuki!

Katarzyna Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook