Kierunek: Analiza i zarządzanie w biznesie (fot.freedigitalphotos.net)Kierunek: Analiza i zarządzanie w biznesie (fot.freedigitalphotos.net)

Kierunek: Analiza i zarządzanie w biznesie

 

Zawsze chciałeś pracować jako biznesmen? Dobrze ci idzie przewodzenie grupą i nie brakuje ci kreatywności? Może chciałbyś zdobyć profesjonalną wiedzę i umiejętności, które pomogą ci osiągnąć ten cel? Sprawdź, czy kierunek analiza i zarządzanie w biznesie jest tym, czego szukasz!

Kierunek analiza i zarządzanie w biznesie

Kierunek ten to nowoczesne połączenie biznesu z analizą danych za pomocą narzędzi ilościowych i jakościowych. Jego celem jest wykształcenie wysokiej klasy specjalistów z zakresu analizy biznesu.

Idealny kandydat

Idealny kandydat to taki, który wiąże swoją przyszłą karierę zawodową z praktyką biznesową. Chciałby pracować w przedsiębiorstwach lub założyć własną działalność. Na takich studiach odnajdą się na pewno ci, którzy interesują się zarządzaniem, lubią przewodzić grupą i są dobrzy w realizowaniu różnego rodzaju projektów.

Rekrutacja

Podczas rekrutacji brane są pod uwagę wyniki maturalne z przedmiotów:

 • Język obcy nowożytny oraz
 • Matematyka, geografia, WOS, informatyka lub historia

Po tych studiach możesz pracować jako przedsiębiorca w dużych firmach (fot.freedigitalphotos.net)Program nauczania

Przedmioty realizowane w toku studiów to na przykład:

 • Prawo cywilne i handlowe
 • Podstawy marketingu
 • Psychologia biznesu
 • Ekonomia
 • Podstawy zarządzania
 • Podstawy działalności biznesowej

 

Studia trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Po nich można kontynuować edukację na studiach drugiego stopnia lub podyplomowych.

Specjalizacje i specjalności

Kierunek nie posiada konkretnych specjalności, jednak dalsze studiowanie np. na drugim stopniu pozwala się specjalizować w konkretnych dziedzinach.

Rynek Pracy

Absolwenci tego kierunku przygotowani są do pracy na stanowisku analityka i specjalisty w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach, na szczeblach kierowniczych oraz w firmach konsultingowych i funduszach inwestycyjnych.

 

A.Szczykutowicz

 

Komentarze:

 1. Michalina pisze: 2016/02/02 o 11:35

  ciekawy kierunek

  (odpowiedz)
 2. Paweł pisze: 2016/02/03 o 12:35

  a gdzie po tym kierunku można dostać pracę?

  (odpowiedz)
 3. Robert pisze: 2016/02/05 o 08:36

  Absolwenci tego kierunku przygotowani są do pracy na stanowisku analityka i specjalisty w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach, na szczeblach kierowniczych oraz w firmach konsultingowych i funduszach inwestycyjnych.

  (odpowiedz)
  • Basia pisze: 2016/02/12 o 22:40

   no zobaczymy jak to będzie:)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook