Jak przygotować się do nauki? (fot.freedigitalphotos.net)Jak przygotować się do nauki? (fot.freedigitalphotos.net)

Jak przygotować się do nauki?

W wielu miejscach bez problemu możesz znaleźć rady dotyczące efektywnej nauki i szybkiego zapamiętywania materiału. Ale czy wiesz, że nie tylko sama nauka jest ważna, ale również przygotowanie do niej? Sprawdź, co powinieneś zrobić, zanim zaczniesz się uczyć!

Bardzo ważne dla szybkiego przyswajania nowych treści jest dotlenienie mózgu. Kilkanaście minut przed zabraniem się do nauki przewietrz pomieszczenie, aby wpuścić trochę świeżego powietrza. Mózg w trakcie nauki intensywnie pracuje i zużywa duże ilości tlenu, którego w zamkniętym pokoju może brakować.

Zanim przystąpisz do maratonu z książkami, przygotuj sobie wszelkie materiały i pomoce naukowe, których będziesz używał. Miej pod ręką notatki, podręczniki i zeszyty, żebyś nie musiał przerywać nauki na szukanie potrzebnych ci rzeczy.

Nie zapominaj, że efekty nauki zależą od tego, w jakim stanie jest twój organizm. Odpocznij, zrelaksuj się i zjedz coś pożywnego. Zmęczenie nie pozwoli ci przyswoić materiału, a głód będzie cię skutecznie rozpraszał i odciągał od nauki. Pamiętaj jednak, że po obfitym posiłku człowiek staje się senny.

Na koniec usuń ze swojego miejsca nauki wszystko, co może cię rozpraszać. Wyłącz komputer, a jeśli on jest twoim źródłem informacji, to wyłącz portale społecznościowe i inne niepotrzebne ci strony. Wycisz telefon i połóż go w niewidocznym miejscu. Jeżeli nie lubisz siedzieć w bałaganie – posprzątaj pokój, żebyś w trakcie nauki nie skupiał się na tym, jak krzywo poukładane są książki na półkach. Doskonale wiesz, co cię denerwuje i rozprasza. Zadbaj o to, aby nie było tych rzeczy podczas twojej nauki.

A.Szczykutowicz

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook