Ranking 4 najlepszych aplikacji mobilnych do matury z języka polskiego (fot.freedigitalphotos.net)Ranking 4 najlepszych aplikacji mobilnych do matury z języka polskiego (fot.freedigitalphotos.net)

Ranking 4 najlepszych aplikacji mobilnych do matury z języka polskiego

Matura z języka polskiego czeka każdego. Od ciebie zależy, czy będziesz ją pisał na poziomie podstawowym czy rozszerzonym. Przede wszystkim musisz wykazać się dobrą znajomością lektur, zasad pisowni i stylistyki oraz umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Doskonałym sposobem na utrwalenie tych rzeczy jest posiadanie streszczeń, opisów lektur, słownika i bazy synonimów zawsze pod ręką – czyli w twoim telefonie. Zobacz, jakie aplikacje mogą ci pomóc w przygotowaniach!

Miejsce 4 – Gram&Zdam Matura [dostępna na Androida, iOS] [bezpłatna]

Aplikacja przygotowana przez Operon specjalnie dla maturzystów. Swoją wiedzę sprawdzasz i utrwalasz za pomocą quizu: 15 pytań, 60 sekund na każde. Baza zawiera ponad 25 000 pytań z różnych przedmiotów, w tym języka polskiego. Swoje wyniki możesz porównywać z innymi w rankingach. Aplikacja jest długo nieaktualizowana, a użytkownicy wskazują błędy w niektórych pytaniach i odpowiedziach. Nie jest więc do końca dopracowana, ale materiał w niej zawarty jest dosyć obszerny.

Gram & Zdam Matura (fot. Google Play)

Jak pisać? (fot. Google Play)

Miejsce 3 – Jak pisać? [dostępna na Androida] [bezpłatna]

Z tej aplikacji warto korzystać zwłaszcza podczas pisania wypracowań. Jeśli podchodzisz do matury rozszerzonej, twoim zadaniem będzie napisanie długiej wypowiedzi, w której bardzo ważne jest bogate słownictwo. Mobilny słownik, w którym możesz sprawdzić pisownię wyrazów wykorzystywanych w języku polskim, wpisując je fonetycznie, to doskonała pomoc. Dodatkowo o szukanych słowach otrzymujesz obszerną informację i ciekawostki.

Miejsce 2 – Synonimy [dostępna na Androida, iOS] [bezpłatna]

Kolejny przykład słownika, który warto mieć zawsze pod ręką. Regularne korzystanie pozwoli ci rozszerzyć swoje słownictwo i unikać powtórek w wypracowaniach. Aplikacja zawiera obszerną bazę słów, jest wykonana porządnie i ma prostą, estetyczną szatę graficzną.

Synonimy (fot. itunes)

 Streszczenia.pl (fot. Google Play)

Miejsce 1 – Streszczenia.pl [dostępna na Androida] [bezpłatna]

Materiał w tej aplikacji podzielony jest na cztery kategorie: motywy literackie, opracowania lektur, biografie autorów, epoki. Najważniejsza wiedza, którą musisz przyswoić jest zawarta właśnie w tej aplikacji. Jest także cennym źródłem informacji dla tych, którzy szerzej interesują się językiem polskim, literaturą i powiązaniami między lekturami, epokami i toposami.

Ranking zrobiony na podstawie ilości pobrać i oceny użytkowników.

A.Szczykutowicz

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook