California Institute of Technology (Fot.Wikipedia)

Planujesz studia za granicą? Poznaj najlepsze uniwersytety świata!

 

Pewnie są wśród Was osoby, którym marzy się edukacja poza granicami naszego kraju. Najlepiej, aby odbywała się ona na prestiżowej i renomowanej uczelni. Wasze życzenie może się spełnić. Dobrze zdana matura może zapewnić Wam kształcenie w iście królewskich warunkach.

W rankingach od lat górują szkoły amerykańskie i brytyjskie. Poziom takich placówek utrzymuje się i dzięki temu wciąż przyciąga chętnych z całego świata. Prezentujemy listę najlepszych uniwersytetów na świecie. Może wśród nich znajduje się ten, który zapewni Wam godną przyszłość.

 

Harvard University

Przez kilka lat szkoła ta prowadziła w rankingach światowych. W tym roku spadła jednak na miejsce drugie. Jednak nie budzi to zastrzeżeń. Uniwersytet wciąż cieszy się zainteresowaniem młodych ludzi. Do amerykańskiego Newton corocznie przybywa kilkaset chętnych.

Placówka może poszczycić się ogromną biblioteką oraz własnym wydawnictwem. Studenci kształcą się w kierunku doktoranckim, co w przypadku uczelni amerykańskich oznacza zdobycie najwyższego tytułu naukowego. Czesne na Harvardzie to wydatek prawie 36 tysięcy.

Miejsce w rankingu 2011 – 2

 

Oxford University

Uniwersytet, popularnie zwany Oxfordem, jest najstarszą uczelnią wyższą w Anglii. Liczba studentów przekracza 20 tysięcy. Szkoła co roku zajmuje wysoką pozycję w rankingach światowych i europejskich. Struktura dzieli się na kolegia i wydziały. Uczniowie kształcą się w systemie trzech semestrów.

Koszt utrzymania się na takiej uczelni wynosi ponad 1000 funtów. Z każdym rokiem czesne rosną, dlatego zainteresowani muszą przygotować się na podwojenie lub potrojenie stawki.

Miejsce w rankingu 2011 – 4

 

 

Princeton University

Szkoła corocznie ląduje w pierwszej dziesiątce rankingów światowych. Prywatny uniwersytet działa w stanie New Jersey. Początkowo kształcił duchowieństwo, z czasem mogli na nim studiować inni obywatele. Liczba przyjętych często oscyluje w granicach 8 tysięcy.

Roczny pobyt na Princeton University wymaga zapłaty w wysokości ponad 35 tys. dolarów.

Miejsce w rankingu 2011 ? 5

 

Cambridge University

Tuż po Oxfordzie jest to jeden z najstarszych uniwersytetów brytyjskich. W światowych i europejskich rankingach co roku zajmuje wysokie miejsca.

Placówka cieszy się tradycją i dobrą opinią wśród kadry i studentów. Pod skrzydłami znajduje się kilkanaście całkowicie niezależnych kolegiów.

Czesne za rok studiowania przekraczają 3 tysiące funtów.

Miejsce w rankingu 2011 ? 6

 

 

 

California Institute of Technology

Tegoroczny lider w rankingu światowych uczelni. Prywatna placówka cieszy się największym zainteresowaniem wśród pasjonatów nauk ścisłych. Szczególny nacisk kładzie się tam na nauki przyrodnicze i techniczne.

Położenie jest dosyć dogodne, gdyż obiekt znajduje się na przedmieściach Los Angeles. Niestety studia nie należą do najtańszych.

Utrzymanie się w takiej szkole to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy dolarów rocznie.

Miejsce w rankingu ? 1

 

 

Katarzyna Kujawa
Źródło: gazetaprawna.pl

 

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook