Nauka języka z fiszkamiNauka języka z fiszkami

Fiszki do nauki języków obcych. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Nauka języka obcego wymaga sporo czasu, cierpliwości, samozaparcia oraz dobrej pamięci. Zadanie to znacząco ułatwiają przydatne akcesoria edukacyjne różnego rodzaju, wśród których prym wiodą fiszki. Kompaktowe kartoniki pozwalają szybko opanować słownictwo, poznać zasady gramatyki oraz popularne zwroty. Nauka z ich pomocą przebiega szybciej, sprawniej i przyjemniej, a same fiszki można wykorzystać także do wspólnej zabawy w gronie przyjaciół i rodziny.

Jak wygląda nauka za pomocą fiszek?

Fiszki to kompaktowych rozmiarów kartoniki, które najczęściej wykorzystuje się do nauki języków obcych. W sprzedaży znajdują się różne ich rodzaje przeznaczone do nauki takich języków, jak m. in. angielskiego, włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, a nawet chińskiego, norweskiego i kaszubskiego. Z fiszek mogą z powodzeniem korzystać także obcokrajowcy i z ich pomocą opanować podstawy języka polskiego. Fiszki na jednej stronie zawierają słówka lub zwroty w języku obcym, a na drugiej ich tłumaczenie na polski, co pozwala zarówno na naukę, jak i sprawdzanie swojej wiedzy.

Niewielki format fiszek oraz dołączone do nich praktyczne etui pozwala na zabieranie ze sobą wybranych kartoników oraz kontynuowanie nauki w komunikacji miejskiej, podczas przerwy w pracy oraz oczekiwania na zajęcia na uniwersytecie. Dzięki temu możemy poświęcać więcej czasu na naukę języka obcego oraz wykorzystać w tym celu każdą wolną chwilę, co zaprocentuje szybszym opanowaniem podstaw języka oraz pogłębieniem swojej wiedzy. Fiszki stanowią doskonałe narzędzie, które przyczyni się do lepszego przygotowania do egzaminów językowych, lektoratów oraz ubiegania się o pracę na stanowisko, na którym wymagana jest znajomość danego języka obcego.

Nauka języka obcego

Dlaczego warto korzystać z fiszek?

Fiszki do nauki języków obcych są przygotowane dla osób o różnych stopniach biegłości w posługiwaniu się danym językiem. Skorzystać z nich mogą zarówno początkujący, którzy dopiero uczą się pierwszych słówek i zwrotów, jak i osoby zaawansowane, które chcą utrwalić oraz dodatkowo poszerzyć swój zasób słownictwa. Ich zaletą jest możliwość regularnego wracania do zawartych informacji, co pozwala stale odświeżać pamięć oraz utrwalać raz wyuczone informacje. Fiszki dają możliwość łatwego dotarcia do potrzebnych informacji oraz zawierają wiedzę w tzw. pigułce, co doskonale sprawdzi się do powtórek materiału oraz weryfikowania swoich postępów w nauce.

Fiszki doskonale nadają się do nauki zarówno w pojedynkę, jak i w większym gronie znajomych. Pozwala to na zdobywanie nowej wiedzy poprzez dobrą zabawę, co czyni naukę przyjemniejszą, bardziej efektywną i mniej męczącą. Znajdujące się na każdym kartoniku obrazki podnoszą poziom przyswajalności nowych informacji oraz w oparciu o budowanie skojarzeń „obraz-informacja” przyczyniają się do szybszego utrwalania zawartych informacji. Aby zwiększyć skuteczność nauki oraz zachować w pamięci wyuczone informacje, należy regularnie wracać do już opanowanego materiału i weryfikować jego opanowanie, co również pozwalają w wygodny sposób robić fiszki. 

Artykuł powstał przy współpracy z Fiszki.pl: https://www.fiszki.pl/

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook