kursy językowe (fot.freedigitalphotos.net)

Kurs języka obcego zamiast nudnych wakacji

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym podczas wakacji? Zobaczcie naszą propozycję.

Drodzy maturzyści, właśnie zakończyliście jeden z ważniejszych etapów w swoim życiu. Egzamin dojrzałości za Wami. Teraz tylko pozostało odebrać wyniki, przejść pozytywnie rekrutację na uczelniach wyższych i jako ?świeżo upieczony? student macie przed sobą ponad 3 miesiące wakacji.

Czy zastanawialiście się, co zrobicie z tak dużo ilością wolnego czasu? Na pewno nie warto go marnować na siedzenie przed telewizorem, czy komputerem. Każdy z Was, kto planuje wyjazd za granicę powinien zastanowić się nad dodatkowym punktem programu. Otóż coraz częściej można spotkać oferty wyjazdu wzbogacone o dodatkowy kurs języka obcego.

Większość z Was może stwierdzić, że taki kurs jest zbędny i nie nauczycie się niczego nowego, czego nie mieliście w szkole średniej, lub z czym nie spotkacie się na studiach. Mylicie się. Przede wszystkim poziom nauki jest znacznie wyższy, ponieważ takie zajęcia prowadzone są przez osoby, które posługują się tym językiem, na co dzień. W związku z tym będziecie mogli popracować nad prawidłową artykulacją, jak również zapoznacie się z mniej formalnym, a bardziej użytkowym sposobem wypowiadania się w danym języku. Bardzo często na takich wyjazdach tworzone są grupy mieszane, gdzie poznacie ludzi różnych narodowości. Jest to umyślny zabieg organizatorów wyjazdu, ponieważ tym sposobem będziecie zmuszeni do posługiwania się innym językiem, niż ojczysty.

Warto wspomnieć, iż takie kursy językowe organizowane są także w Polsce. Często można spotkać się z reklamą ?wakacyjnych kursów językowych?. Oczywiście poziom nauczania będzie niższy, niż ten, który zastaniecie na wyżej wspomnianym wyjeździe, ponieważ wykładowcą najczęściej jest Polak, tak jak i sami uczestnicy kursu są Waszymi rodakami. Mało prawdopodobne jest także, że będzie Wam dane poznać użytkowy język, którym posługują się obcokrajowcy (slang).

Mając jednak świadomość, że nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd za granicę, taki sposób spędzenia wakacji jest tańszą alternatywą do wyjazdu. Powinniście także wiedzieć, że tego typu kursy są lepsze dla osób, które nie znają w ogóle języka i będą zaczynali od podstaw, ponieważ nowe informacje będą dawkowane stopniowo i w odpowiednim tępię.

Zastanówcie się nad takim rozwiązaniem, ponieważ taki kurs to nie tylko nauka, od której chcecie odpocząć, ale na pewno mile spędzony czas, nowe znajomości i dodatkowo sposób na polepszenie znajomości języka obcego, co może potem stać się Waszym atutem na studiach.

J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook