Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego (Fot.freedigitalphotos.net)

Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego – nowy interdyscyplinarny kierunek w Krakowie.

Przed Wami prezentacja nowego kierunku, który Politechnika Krakowska, przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych uruchomią na rok 2012/2013. Kraków zaprasza przyszłych studentów

„Inżynieria wzornictwa przemysłowego?- informacje ogólne

Coraz więcej ludzi kupując nowy sprzęt gospodarstwa domowego, samochód, czy cyfrowe gadżety wymaga, aby oprócz jakości dostać także oryginalny i ładnie prezentujący się produkt. Klientom zaczęło zależeć nie tylko na nowoczesności, ale także na tym, aby dana rzecz pasowała do otoczenia w którym będzie, lub sprawiała, że miejsce nabierze niepowtarzalny klimat.

Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego” łączy studia z zakresu technologii i estetyki, a jej absolwenci będą mieć szanse na pracę nie tylko w Polsce, lecz także za granicą.

Idealny kandydat

„Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego”, to kierunek dla osób o umysłach ścisłych z artystycznymi zainteresowaniami lub dla artystów, którym nieobce są nauki ścisłe. Dlaczego? Ponieważ będziecie mieć do czynienia z kierunkiem interdyscyplinarnym, co oznacza, że Wasze zainteresowania i umiejętności nie mogą zamykać się tylko na jednej dziedzinie.

Przydatne cechy to: wiedza ogólna, umiejętności artystyczne, radzenie sobie z przedmiotami ścisłymi, wyobraźnia, odwaga i znajomość trendu.

W Polsce nie ma jeszcze takiej oferty edukacyjnej na studiach stacjonarnych, choć europejskie szkoły już zaczynają kształcić specjalistów tej branży.

Rekrutacja

W związku z tym, iż studia zapowiedziane są na rok 2013/2014, wymogi rekrutacyjne na tym kierunku nie są jeszcze podane.

Program studiów

W ramach studiów słuchacze Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego będą zdobywać wiedzę z informatyki, matematyki, fizyki, budowy maszyn i materiałów, ale również grafiki komputerowej czy wizualizacji. Poznają także tajniki projektowania środków transportu i produktów przemysłowych.

Specjalizacje i specjalności

Nie są jeszcze znane specjalizacje z tego kierunku.

„Inżynieria wzornictwa przemysłowego”, a rynek pracy

Połączenie kwalifikacji inżynierskich i wiedzy specjalistycznej w zakresie wzornictwa przemysłowego to wymarzona charakterystyka designerów z kompetencjami. Będą oni poszukiwani na polskim i konkurencyjni na międzynarodowym rynku pracy.- mówi prof. Jerzy Sładek z Wydziału Mechanicznego PK, na którym we współpracy z Wydziałem Form Przemysłowych ASP będą prowadzone nowe studia.

Źródła: krakow.gazeta.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook