zniżki studenckie (Fot.freedigitalphotos.net)

Jako przyszli studenci powinniście wiedzieć, że czeka na Was masa promocji, rabatów i zniżek.

Studia to nie tylko zdobywanie wiedzy i umiejętności, ale także poznawanie miasta w którym jest wiele ciekawych, czekających na studentów miejsc. W celu przyciągnięcia klientów, różnego typu lokale, kina, teatry, czy kluby oferują wiele zniżek- zwłaszcza studentom.

Będąc  studentem, wejdziecie w posiadanie legitymacji studenckiej, która upoważnia do wielu zniżek. Zobaczcie z jakich udogodnień możecie skorzystać.

Komunikacja miejska

Każdy z Was, czy to w nowym mieście, czy w miejscu zamieszkania będzie się przemieszczać. Niewielu młodych ludzi stać na własny samochód, dlatego też komunikacja miejska stanie się Waszym środkiem transportu- nie tylko na zajęcia.

Studentom do 26 roku życia, z ważną legitymacją studencką przysługuje zniżka. Opłaty za przejazdy publicznymi środkami komunikacji miejskiej objęte są ulgą, która wynosi 50%.

PKP I PKS

Ci którzy zdecydowali się na studiowanie w innym miejscu niż miejsce zamieszkania, z pewnością co jakiś czas będą chcieli odwiedzić rodzinne strony. Warto wiedzieć, że czeka na Was 51% ulgi na wszystkie pociągi, na bilety jednorazowe, okresowe i miesięczne. W PKS, 51 % zniżki obowiązuje przy biletach okresowych miesięcznych, a w przypadku biletów jednorazowych 37%. Tak więc, w tym momencie najdrożej  wychodzi podróż busami.

Gastronomia

Dla tych którzy lubią jeść na mieście, lub po prostu wiedzą, że nie będą w stanie dotrzeć do domu w porze posiłku, liczne lokale gastronomiczne oferują bonifikatę. Najczęściej są to „sieciówki” takie jak Dominium, Sphinx, Pizza Hut, oraz wiele innych. Proponują jedzenie nawet do 50 % taniej. Jak możecie zauważyć, to nie jest wcale mało.

Zatem zanim zdecydujecie się zamówić posiłek w jakimś lokalu warto zapytać, lub wcześniej zorientować się, czy możecie skorzystać z ulgi studenckiej. Naprawdę się opłaca.

Kina i Teatry

Z otwartymi ramionami na studentów czekają kina i teatry. Bilety są tańsze ok 30%. Dość popularnym sposobem na tani spektakl w teatrze są tak zwane „wejściówki”, które pozwalają niewielkim kosztem obejrzeć spektakle.  Chcąc je zdobyć musicie zapytać o nie w kasie, kilka minut przed seansem. Nie zawsze udaje się ją zdobyć, ponieważ wydawana jest tylko w momencie, gdy są wolne miejsca.

Sport

Zwolennicy zdrowego trybu życia, oprócz obowiązkowego wychowania fizycznego na uczelniach wybierają basen, fitness,  szkoły tańca, czy naukę sztuki walki. W miejscach tych, dla studentów przygotowano bilety ulgowe. Ich cena najczęściej zależna jest od dnia i godziny. Im mniej oblegane terminy, tym bilety są tańsze.

Jeżeli ktoś nie potrafi żyć bez sportu, to warto przejrzeć ofertę karnetów różnych ośrodków rekreacyjnych, które bardzo często gwarantują o połowę niższą cenę.

Dodatkowe bonusy dla studentów

Bardzo wiele miejsc, zwłaszcza tych, które są zlokalizowane niedaleko uczelni wyższych, czy akademików, chętnie daje bonifikaty dla studentów.

Przykładowo student może kupić:

 • tańszą książkę i podręczniki akademickie w księgarniach,
 • kurs języka w szkołach języków obcych- po promocyjnej cenie,
 • tańsze napoje alkoholowe w klubach i pubach.
 • przy okazaniu legitymacji tańszą wejściówkę do klubu.

Inne rodzaje zniżek studenckich

Każdy student może wyrobić na własną rękę  legitymację studencką ISIC, która upoważnia do zniżek w tysiącach miejsc na świecie. Podczas podróżny dostępne są rabaty w restauracjach, pubach, ośrodkach kultury, czy hotelach.

Innym rodzajem tego typu legitymacji jest popularna Euro26, która zapewnia ulgi, podobnie jak ISIC w wielu miastach krajów Europejskich.

Aby wyrobić tego typu kartę należy znaleźć odpowiedni punkt w swoim mieście, lub zamówić przez internet.

Źródła: students.pl, dobra-rada.pl
J.Jankowska

 

Komentarze:

 1. Jula pisze: 2012/08/27 o 16:06

  dla tych wszystkich zniżek warto studiować:))

  (odpowiedz)
  • Halina pisze: 2012/08/28 o 15:14

   dla wiedzy także:))

 2. Karolina pisze: 2012/08/31 o 15:21

  tańsze bilety do kina- to jest to co mi się podoba najbardziej będąc studentką:))

  (odpowiedz)
  • Mariola pisze: 2012/09/07 o 14:55

   tańsze bilety na autobus, tramwaj czy pociąg też są fajne:))

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook