Dla pracodawcy ważna jest nie tylko zawartość CV, ale także jego wygląd. Oprawa i stworzenie dokumentu świadczy o podejściu kandydata ubiegającego się o nową pracę. Warto jednak wiedzieć, gdzie liczy się profesjonalizm, a gdzie fantazja.
Dodatki dla ambitnych
Dobre i ciekawe CV to podstawa u osób, które aplikują na kreatywne stanowisko. Jeśli interesuje Was praca grafika, projektanta lub fotografa warto zadbać o to, aby portfolio robiło wrażenie i przyciągało uwagę. Pracodawcy patrzą przychylnym okiem na kandydatów z fantazją. Można pobawić się nie tylko czcionką, ale również tłem i ozdobnikami.
Brak standardów też jest pożądany
Minimalizm również jest w cenie. Okazuje się, że poważne i stateczne zawody lepiej wyglądają w klasycznej oprawie CV. Aplikując na stanowisko księgowego lub finansisty, gdzie liczą się umiejętności, warto wykazać się taktyką i nie szaleć z dodatkami. Osobę rekrutującą może zrazić zbyt pomysłowy dokument.
Co zawrzeć w CV?
Niezależnie od wyglądu, są pewne standardy pisania CV, które sprawiają, że pracodawca ma do czynienia z osobą świadomą swojego rozwoju. Aby podkreślić pewność siebie, warto wyróżnić imię i nazwisko, tak by od razu rzucało się w oczy. Dalsza część to jasne i przejrzyste podzielenie swojej kariery zawodowej. Portfolio musi być czytelne, dlatego najlepiej każdy dział zatytułować (np. dane osobowe, doświadczenie, szkolenia).
Źródło: egospodarka.pl
Katarzyna Kujawa
Komentarze: