profesjonalne CV (Fot.freedigitalphotos.net)

Czy profesjonalne CV pomaga zdobyć pracę?

Dla pracodawcy ważna jest nie tylko zawartość CV, ale także jego wygląd. Oprawa i stworzenie dokumentu świadczy o podejściu kandydata ubiegającego się o nową pracę. Warto jednak wiedzieć, gdzie liczy się profesjonalizm, a gdzie fantazja.

Dodatki dla ambitnych

Dobre i ciekawe CV to podstawa u osób, które aplikują na kreatywne stanowisko. Jeśli interesuje Was praca grafika, projektanta lub fotografa warto zadbać o to, aby portfolio robiło wrażenie i przyciągało uwagę. Pracodawcy patrzą przychylnym okiem na kandydatów z fantazją. Można pobawić się nie tylko czcionką, ale również tłem i ozdobnikami.

Brak standardów też jest pożądany

Minimalizm również jest w cenie. Okazuje się, że poważne i stateczne zawody lepiej wyglądają w klasycznej oprawie CV. Aplikując na stanowisko księgowego lub finansisty, gdzie liczą się umiejętności, warto wykazać się taktyką i nie szaleć z dodatkami.  Osobę rekrutującą może zrazić zbyt pomysłowy dokument.

Co zawrzeć w CV?

Niezależnie od wyglądu, są pewne standardy pisania CV, które sprawiają, że pracodawca ma do czynienia z osobą świadomą swojego rozwoju. Aby podkreślić pewność siebie, warto wyróżnić imię i nazwisko, tak by od razu rzucało się w oczy. Dalsza część to jasne i przejrzyste podzielenie swojej kariery zawodowej. Portfolio musi być czytelne, dlatego najlepiej każdy dział zatytułować (np. dane osobowe, doświadczenie, szkolenia).

Źródło: egospodarka.pl

Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook