praca wakakcyjna (Fot.freedigitalphotos.net)

Jak maturzyści mogą dorobić w wakacje?

Wakacje to dla wielu młodych ludzi szansa na zarobienie pierwszych pieniędzy. Kwoty proponowane maturzystom nie są wysokie, ale pozwalają zaspokoić najprostsze potrzeby. Szczególnie w okresie letnim.

Nauka cierpliwości

Praca w sklepie uczy nie tylko branży handlowej, ale także cierpliwości. Nigdy nie wiadomo, jaki klient pojawi się w lokalu. Do każdego trzeba podejść inaczej i zastosować odrębną taktykę. Najważniejsze, aby osiągnąć upragniony efekt, czyli sprzedać produkt i zadowolić kupującego. Zarobki wahają się od 5 do 8 zł za godzinę.

Nauka nalewania

Stanowisko barmana lub kelnera kojarzy się z ciężką pracą, która przynosi jednak zysk w postaci pieniędzy. Stojąc za barem, czy też obsługując sale, w każdej godzinie ma się szanse na uzbieranie napiwków. Normalna stawka za godzinę wynosi od 7 do 9 złotych. Dużym dodatkiem są tutaj bezpośrednie pieniądze od klientów. Dzięki nim można uzbierać naprawdę wysoką sumę napiwkową.

Nauka pływania

Jak wakacje, to i morze. Wielu ludzi właśnie to miejsce wybiera na odpoczynek. Dla osób kochających wodę i aktywność fizyczną, praca ratownika wydaje się być idealnym zajęciem. Jednak nie wystarczy tu tylko dobrze pływać. Trzeba wykazać się także opanowaniem i trzeźwym umysłem. W końcu chodzi o ratowanie ludzkiego życia.  Zysk z miesiąca może wynieść nawet 1000 złotych.

Grunt to chęci

Jeśli ma się chęci, to praca zawsze się znajdzie. Trzeba po prostu dobrze szukać. Ofert na wakacje jest mnóstwo, a pracodawcy chętnie zatrudniają młodzież, która chce dorywczo sobie zarobić.

Źródło: dlastudenta.pl
Katarzyna Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook