studium policealne (Fot.freedigitalphotos.net)

Studium policealne ? z czym to się je?

Panuje przeświadczenie, że studia nie dają gwarancji pracy. Inaczej sprawa wygląda ze szkołami policealnymi. Kadra przygotowuje uczniów do egzaminu zawodowego, który ma być przepustką do przyszłej pracy.

Co to jest studium policealne?

Polski system edukacji definiuje studium policealne jako szkołę dla osób z wykształceniem średnim, ale niekoniecznie z maturą. Absolwenci liceów i techników mogą tam kontynuować naukę z naciskiem na egzamin zawodowy.

Jak wygląda nauka?

Na większości kierunków program szkolenia trwa dwa lata, czyli cztery semestry. Szkoły policealne bez uprawnień szkoły publicznej wyrabiają się z materiałem w jeden rok. W czasie nauki na młodych ludzi czekają zniżki i legitymacje, a po przerobieniu wszystkich zagadnień można także podejść do egzaminu zawodowego.

Co daje egzamin?

Pozytywny wynik na egzaminie daje tytuł technika lub inny tytuł równoważny. Do państwowego testu można podejść tylko po dwuletnim studium. Daje to szansę na szybkie zdobycie pracy. Nie trzeba przechodzić praktyk, męczyć się na studiach dziennych, tylko od razu uzyskuje się wykształcenie potrzebne w konkretnym zawodzie.

Źródło: forumowisko.pl
Katarzyna Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook