życie w akademiku (Fot.freedigitalphotos.net)

Życie w akademiku ? jak to wygląda?

Młodzi ludzie chętnie wybierają akademiki. Z braku mieszkania, czy też rodziny, u której można się zatrzymać, taka opcja wydaje się najrozsądniejsza.

Brak zaufania

Kawały o akademikach cieszą się powodzeniem. Studenci z dystansem patrzą na wszystkie plotki i opowieści. Dopiero na własnej skórze można przekonać się, jak wygląda rzeczywistość. Nie zawsze jest ona różowa, ale standard życia nie budzi zastrzeżeń.

Dużo luzu?

Życie w akademiku kojarzy się z jedną wielką imprezą. Nie zawsze tak się dzieje. Wiadomo, każdy student lubi się zabawić, ale nie przesłania to innych obowiązków. Wszystko zależy od współlokatorów. Trafiając na grupę uczciwych ludzi, można się zaprzyjaźnić i w zgodzie dzielić lokum.

Jak wyglądają pokoje?

Młodzi ludzie obawiają się, że trafią na brudne, obskurne lokale, bez łazienki i wyposażenia. Są to nieuzasadnione lęki. Dzisiaj większość akademików posiada własną łazienkę oraz podstawowe sprzęty. Jakość życia często nie różni się niczym od tej oferowanej w wynajmowanych mieszkaniach.

Szum i hałas

Bywają dni, że akademik tętni życiem. Do tego trzeba się przyzwyczaić. To jak z życiem w bloku, nie zawsze wiadomo, na jakich sąsiadów się trafi. Jednak zawsze można się dogadać. Jeśli umiejętnie rozłoży się plan tak, aby wyrobić się ze wszystkimi obowiązkami, zawsze zostanie parę wolnych chwil na przyjemności.

Źródło: edukacja.gazeta.pl

Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook