Wyprawka studenta (Fot.freedigitalphotos.net)

Wyprawka studenta ? co trzeba mieć?

Start młodego człowieka na studiach kosztuje. Rozpoczęcie nowego życia to nie tylko mieszkanie i rachunki, ale także prozaiczne rzeczy, takie jak nowe ubrania i akcesoria na wykłady.

Dostęp do świata

Po maturze wielu uczniów decyduje się opuścić rodzinny dom. Co się z tym wiąże, zostawić wszystkie przedmioty i zacząć od nowa. W nowym miejscu zamieszkania na pewno będą potrzebne jakieś meble, sprzęty oraz łącza. To wszystko kosztuje. Wybierając lokum z wyposażeniem, część kosztów Wam odpadnie.

Na wykłady

Na samej uczelni na pewno przydadzą Wam się bruliony albo notatniki, w których będziecie mogli notować. Warto również pamiętać, że czas sesji to czas wydatków. Drukowanie skryptów i kserowanie potrzebnych notatek może wynieść nawet 100 złotych.

Odświeżanie garderoby

Każdy młody człowiek chce wyglądać schludnie i modnie, szczególnie jeśli wybiera się na studia. W szafie powinny znaleźć się ubrania dostosowane di różnych okazji. Przyda się zarówno wyjściowy garnitur, jak i sportowy zestaw.

Wyprawka komunikacyjna

Trzeba również pomyśleć o transporcie. Większość miast daje studentom ulgi na karty miejskie oraz bilety. Powinniście także wykupić miesięczny abonament na wszystkie linie. Dzięki temu nie będziecie musieli codziennie martwić się o dojazdy.

Źródło: student.onet.pl

Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook