Wyprawka studenta (Fot.freedigitalphotos.net)

Wyprawka studenta – co trzeba mieć?

Start młodego człowieka na studiach kosztuje. Rozpoczęcie nowego życia to nie tylko mieszkanie i rachunki, ale także prozaiczne rzeczy, takie jak nowe ubrania i akcesoria na wykłady.

Dostęp do świata

Po maturze wielu uczniów decyduje się opuścić rodzinny dom. Co się z tym wiąże, zostawić wszystkie przedmioty i zacząć od nowa. W nowym miejscu zamieszkania na pewno będą potrzebne jakieś meble, sprzęty oraz łącza. To wszystko kosztuje. Wybierając lokum z wyposażeniem, część kosztów Wam odpadnie.

Na wykłady

Na samej uczelni na pewno przydadzą Wam się bruliony albo notatniki, w których będziecie mogli notować. Warto również pamiętać, że czas sesji to czas wydatków. Drukowanie skryptów i kserowanie potrzebnych notatek może wynieść nawet 100 złotych.

Odświeżanie garderoby

Każdy młody człowiek chce wyglądać schludnie i modnie, szczególnie jeśli wybiera się na studia. W szafie powinny znaleźć się ubrania dostosowane di różnych okazji. Przyda się zarówno wyjściowy garnitur, jak i sportowy zestaw.

Wyprawka komunikacyjna

Trzeba również pomyśleć o transporcie. Większość miast daje studentom ulgi na karty miejskie oraz bilety. Powinniście także wykupić miesięczny abonament na wszystkie linie. Dzięki temu nie będziecie musieli codziennie martwić się o dojazdy.

Źródło: student.onet.pl

Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

 1. olina pisze: 2012/09/25 o 17:19

  Z tym kserowaniem to szczera prawda. W czasie sesji potrafię wydać kilkadziesiąt złotych na kserówki.

  (odpowiedz)
  • Iza pisze: 2012/09/25 o 17:35

   I łatwo uczy Ci się z takich notatek. Ja potrafię się uczyć tylko z własnych. Kserówki są zbyt monotonne, nie jestem w stanie zapamiętać z takiego litego, czarno-białego tekstu czegokolwiek.

 2. olina pisze: 2012/09/25 o 17:42

  Ale ja wcale nie uczę się z czarno-białych notatek. Wręcz przeciwnie, zawsze najpierw pozakreślam sobie najważniejsze części Stabilo, a dopiero potem biorę się do nauki.

  (odpowiedz)
  • Iza pisze: 2012/09/25 o 17:47

   No tak, ale to nie to samo co zrobienie własnoręcznych notatek. Już sama ta czynność powoduje, że szybciej się zapamiętuje spisywany materiał. Do tego ja w ogóle notuje za pomocą map myśli, to sama przyjemność.

 3. olina pisze: 2012/09/25 o 17:50

  A co to są mapy myśli?

  (odpowiedz)
  • Iza pisze: 2012/09/25 o 17:59

   Używasz Stabilo i nie wiesz? To takie notatki-rysunki, w których zapisujemy tylko słowa-klucze. Uruchamiają one łańcuchy skojarzeń, przez co pozwalają lepiej uporządkować i zapamiętać informacje. Bierzemy czystą kartkę. W centrum zapisujemy główny temat, najlepiej w formie obrazka lub symbolu. Od głównego tematu rysujemy sieć połączeń – skojarzeń, które odzwierciedlają tok myślenia.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook