inżynier (Fot.freedigitalphotos.net)

Kobieta też może być inżynierem

Kto powiedział, że płeć piękna nie może być inżynierem? Dzisiaj coraz więcej pań bierze swoją przyszłość w ręce i wybiera kierunki techniczne, które dają gwarancję dużych pieniędzy.

Jakie branże?

Studentki decydują się najczęściej na kierunki, takie jak: budownictwo, architektura, inżynieria produkcji oraz energetyka. Wybieranie technicznych dziedzin to pomysł na siebie w przyszłości. Tytuł inżyniera i wiedza z zakresu danego przedmiotu pozwala ciągle się rozwijać i budować CV.

Walka ze stereotypem

Okazuje się, że kobieta-inżynier może być lepszym kierownikiem niż mężczyzna. Panie, oprócz podstawowej wiedzy, posiadają jeszcze zmysł taktyczny, który pozwala im robić kilka rzeczy na raz i nie umniejszać wartości wykonywanego zadania. Nie każda przedstawicielka płci żeńskiej to delikatna istota, która nie poradzi sobie z ciężkimi obowiązkami. Wystarczy rozejrzeć się dookoła. Dzisiaj w firmach technicznych pracuje się równo, niezależnie od tego, czy nosi się spodnie, czy spódnicę.

Co daje tytuł?

Dla ambitnych kobiet studia inżynierskie to szansa na samorealizację. Dzięki solidnemu wykształceniu mogą otworzyć własną firmę lub wyjechać zagranicę, gdzie ich kwalifikacje zostaną docenione.

 

Źródło: kobieta.dlastudenta.pl
Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook