Korepetycje (Fot.freedigitalphotos.net)

Korepetycje ? jakie przedmioty są najbardziej cenione

Z usług korepetytorów korzysta dzisiaj wielu młodych ludzi, zarówno maturzystów, jak i studentów. Dodatkowe lekcje mają wyjaśnić wszelkie wątpliwości i poszerzyć wiedzę.

Czy to się opłaca?

Jedna godzina zajęć kosztuje od 20 złotych wzwyż. Korepetytorzy uzależniają cenę od przedmiotu i stopnia trudności materiału. Na rynku panuje teraz trend zniżek. Rezerwując dwie godziny nauki, za kolejną można uzyskać 50 proc. rabatu.

Czego warto się uczyć?

Najwięcej problemów sprawiają przedmioty ścisłe. Tam popularne ?wkuwanie na blachę? nie zda się nic, jeśli nie zrozumie się pewnych reguł i nie zastosuje wzorów. Pomocy przy zadaniach matematycznych, fizycznych i chemicznych potrzebują w szczególności maturzyści.

Mus to mus

Obowiązkowa matura z matematyki to problem dla wielu humanistów. Nie każdy ma umysł ścisły i nie każdy potrafi zrozumieć działy pełne liczb, rachunków i niezrozumiałych wzorów. Dlatego wiele osób decyduje się na prywatne lekcje, które mają wyjaśnić wszelkie niejasności przed tak ważnym egzaminem.

Mobilizacja

Co dają korepetycje? Przede wszystkim siłę i chęci do ciągłego powtarzania materiału. Regularne spotkania z nauczycielem nie dają zapomnieć o przedmiocie. Zmuszają ucznia do pracy i zaangażowania. Urozmaicenia każdej lekcji oraz system nagradzania sprawiają, że nauka przestaje być musem, a staje się przyjemnością.

 

Katarzyna Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook