joga (Fot. freedigitalphotos.net)

Joga przed maturą ? czy rzeczywiście wycisza?

Do jogi przekonuje się coraz więcej osób. Szczególnie osoby narażone na stres znajdują pomoc i relaks w tej formie aktywności. Dla maturzystów to dobry pomysł na wyciszenie przed najważniejszym egzaminem w ich życiu.

Równowaga przed maturą

Egzamin dojrzałości naraża młodych ludzi na ogromną dawkę stresu. Przygotowania, ciągła nauka oraz okres napięcia przed testem rozstraja nawet najtwardszych zawodników. Joga pozwala odnaleźć spokój i harmonię w tym ciężkim czasie. Ćwiczenia poprawiają nie tylko kondycję ciała, ale również samopoczucie, które dla maturzystów jest najważniejsze.

Sposób na świadomość

Przed maturą pojawia się mnóstwo lęków i obaw. Zaburzają one spokój i ułożony plan dnia. Ciężko skupić się na czymkolwiek, kiedy w głowie roi się od podejrzeń i wątpliwości. Joga to szansa na zapanowanie nad swoim umysłem. W momencie ćwiczeń odpręża się całe ciało i psychika. Człowiek czuje się luźny, oczyszczony i skoncentrowany na pozytywnym myśleniu.

Wpływ na zdrowie

Regularne uprawianie jogi odznacza się zarówno formą umysłu, jak i organizmu. Osoby, które wykonują ćwiczenia dotleniają się i redukują bóle oraz bezsenność. Wprowadzenie takiej aktywności to bezpieczny sposób na szybką regenerację przed egzaminem. Warto pomyśleć o sobie i już teraz zmienić podejście do matury.

Koszty

Warsztaty jogi, tak jak inne warsztaty sportowe, mają swoją cenę. Koszt zajęć mieści się najczęściej w granicach 20-25 złotych za godzinę. Do ćwiczeń wystarczy wygodny strój. Na salę wypoczynkową wchodzi się bez butów.

Źródło: maturzaki.pl
Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook