praktyki (Fot.freedigitalphotos.net)

Jak odnaleźć się na praktykach?

 

 

Dzisiaj większość uczelni wymaga od studentów zaliczenia praktyk zawodowych. Uczeń sam wybiera miejsce i formę odbywania stażu. W większości są one bezpłatne, ale znacznie podnoszą kwalifikacje i poszerzają CV.

pierwsza pracaCoraz więcej młodych ludzi decyduje się na pierwsze kroki w karierze już w pierwszych latach studiów. Im wcześniej zacznie się przygodę z zawodem, tym łatwiej potem odnaleźć się w nowych miejscach. Pracodawcy niechętnie płacą za praktyki. Wiadomo, istnieją płatne staże, jednak bardzo ciężko je znaleźć. Firmy uznają, iż zdobyte przez kandydatów doświadczenie i możliwości rozwoju, to wystarczające wynagrodzenie.

 

Przygotuj się psychicznie

Pierwsze dni na pewno będą stresujące. Nie mając wcześniejszego obycia, ciężko stawiać pierwsze kroki. Pamiętajcie jednak, że praktyki są po to, aby od podstaw zaznajomić się z zasadami działania w danej branży. Macie prawo popełniać błędy, w końcu przyszliście się czegoś nauczyć. Jeśli traficie na grupę sympatycznych ludzi, z chęcią wytłumaczą Wam, co macie robić i jak funkcjonować.

Grunt to dobra motywacja

Praktyki studenckie (Fot.freedigitalphotos.net)Praktyki mają być dla Was szansą i bramą do dalszych sukcesów. Najgorszym wyjściem z sytuacji będzie traktowanie czasu pracy jako uczelnianego obowiązku. Możliwość pracy ze specjalistami to coś więcej niż przymus. Dzięki temu najłatwiej podpatrzeć, jak w praktyce wygląda działanie w konkretnej branży.

 

 

 

Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook