ile kosztuje sesja (Fot.freedigitalphotos.net)

Ile kosztuje sesja?

Nawet na studiach dziennych okazuje się, że darmowa edukacja nie istnieje. Szczególnie, kiedy zbliża się sesja. Wtedy wydatki są największe.

Czego potrzebują studenci?

Zaliczenie sporej ilości egzaminów w jednym czasie nie jest najłatwiejszym zadaniem. Czasami potrzeba wielu materiałów, które pomogą opanować wszystkie zagadnienia. Niestety, wiąże się to z wydatkami. Żeby perfekcyjnie przygotować się do każdego testu, trzeba wyłożyć pieniądze.

Jakich kosztów się spodziewać?

Nie ma studentów idealnych. Podczas sesji każdy potrzebuje notatek, kserówek i podręczników. Wykładowcy dokładają zagadnienia z poza wykładów, aby zachęcić uczniów do sięgania po książki. Najprostszą pomocą naukową są kserówki. Zdobyte od kolegów, czy też ściągnięte z sieci w formie skryptu kosztują. Materiał przerobiony w ciągu jednego semestru jest na tyle duży, że niekiedy ilość kopii  z jednego przedmiotu zahacza o setkę. Zaoszczędzić pomogą Wam studenckie ksera, gdzie za jedną stronę można zapłacić tylko 6 groszy.

Ile łącznie wydają studenci?

Plik kserówek do jednego przedmiotu to koszt maksymalnie 20 złotych. Nie wszystkie skrypty i notatki będą jednakowej wielkości, więc wydatki będą się dzielić różnie. Wielu młodych ludzi decyduje się również na zakup książek i pomocy, które zostaną im na cały okres studiów. Podliczając całościowe koszty  sesji, wychodzi ok. 100 złotych.

źródło: students.pl
K. Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook