zawody sporotwe (Fot.freedigitalphotos.net)

Zawody studentów – gdzie i w czym mogą się zmierzyć

Aktywność fizyczna jest coraz bardziej popularna wśród studentów. Młodzi ludzie z chęcią namawiają swoich rówieśników do ruchu i uczestnictwa we wszelkich imprezach. Zawody rozgrywane są w różnych dziedzinach, tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dbaj o siebie

Sportowe imprezy cieszą się zainteresowaniem. Uczniowie albo sami w nich uczestniczą, albo czynnie kibicują poza boiskiem. Najczęściej inicjatywa wychodzi od samorządu. Sekcje zajmujące się sportem wymyślają zawody, które mają nie tylko dbać o kondycję uczestników, ale także integrować społeczność studencką.

Sport dla każdego

Najczęściej organizowane zawody to rozgrywki śródwydziałowe i międzywydziałowe. Chętni dzielą się na drużyny i walczą o nagrody. W zabawie biorą udział profesjonaliści i amatorzy. Dzięki różnorodności nie trudno o śmieszne sytuacje i wpadki. Im więcej takich przypadków, tym lżejsza i przyjemniejsza atmosfera wśród uczestników.

Co jest popularne?

Zawody i rywalizacja to pasja mężczyzn, dlatego najczęściej w turniejach swoje umiejętności pokazują panowie. Wśród wybieranych dyscyplin królują piłka nożna, koszykówka i siatkówka. Samorządy wybierają miejsca, które mają spełnić wszystkie wymogi dobrej gry. W lecie zabawy organizuje się na świeżym powietrzu, w chłodniejsze dni idealne są hale dostępne w gimnazjach i liceach.

Ranga imprez

Nazwa turnieju i cel to już pomysł oraz wizja organizujących. Rozgrywki wewnątrz wydziału mają charakter nieformalny i dotyczą dobrze znanych sobie osób. Dlatego też hasło takiej imprezy może mieć luźny i często śmieszny wymiar. Inaczej sprawa wygląda z zawodami różnych wydziałów. Tutaj pojawiają się większe grupy, często wsparcia udzielają także wykładowcy. Warto aby impreza wyglądała na oficjalną i profesjonalnie przygotowaną. Największy nacisk na sport kładą duże uczelnie. Uniwersytet Warszawski dba o to, aby uczniowie dbali o siebie poza zajęciami. Zarówno wydziały, jak i cała szkoła organizują wszelkie zabawy ruchowe. Przykładem jest UW Cup, w którym co roku każdy może sprawdzić swoje siły na boisku piłkarskim.

 

Źródło: students.pl, samorzad.uw.edu.pl
K. Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook