Kryzys w czasie sesji (Fot.freedigitalphotos.net)

Kryzys w czasie sesji ? metody zwalczania

Czas sesji dla wielu studentów to okres pełen stresu, napięcia i presji. Kumulacja egzaminów do zaliczenia powoduje, że nawet najmocniejszych dopada kryzys.

Co odpowiada za kryzys?

Każdy przedmiot do zaliczenia na studiach wymaga solidnej nauki i poświęconego czasu. Wiadomo,  że każdy chce zaliczyć swoje egzaminy jak najlepiej. Natłok terminów, ogrom materiału do ogarnięcia i coraz mniej czasu ? to wszystko buduje napięcie. Młodzi ludzie mają dosyć tego, co dzieje się wokół nich i pojawia się kryzys.

Dobry plan

Odpowiednie rozplanowanie nauki pozwoli uniknąć Wam stresu i da poczucie porządnego wykonywania obowiązków. Im wcześniej rozpocznie się powtarzanie do sesji, tym łatwiej będzie przez nią przebrnąć. Jeśli zdarzy się, że w jednym terminie wypadnie Wam kilka egzaminów, najlepiej zacząć od przyswajania najcięższego materiału.

Pozytywne myślenie

Z każdego kryzysu da się wyjść, podstawą jest motywacja i pozytywne nastawienie. Sesja to ukoronowanie Waszej pracy w semestrze, jeśli uda się przez nią przebrnąć z dobrymi wynikami, będzie to Wasza zasługa i powód do dumy. Nawet jeśli nie wszystkie egzaminy zostaną zaliczone, pozostaje możliwość poprawki w innym terminie. Wtedy będziecie mieli więcej czasu na nadrobienie zaległości.

Co dalej?

Najlepszą metodą na wyjście z kryzysu w czasie sesji jest wizja przyszłości. Pomyślcie, co dobrego czeka Was po zaliczeniu egzaminów, wtedy łatwiej będzie skupić się na pracy i przyłożyć do nauki. Warto poświęcić trochę czasu na sesję, żeby potem móc odprężyć się i zaszaleć.

 

 

Katarzyna Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook