Oszczędzanie (Fot.freedigitalphotos.net)

Na czym student może zaoszczędzić?

Życie studenckie pełne jest wrażeń, uśmiechów i zabawy. Jak wiadomo, pełne korzystanie z przyjemności kosztuje. Warto pomyśleć o tym, jak zaoszczędzić wydatki, nie tracąc przy tym wygody.

 

Plan finansowy

Wydzielenie wydatków i zapisanie ich pomoże Wam utrzymać stabilizację. Mając na piśmie rozpiskę finansową łatwiej powstrzymać się od niepożądanych wydatków. Można również nosić małą karteczkę, która w momencie zawahania zwalczy Wasze pokusy.

 

Dniówki

Wielu studentów wydziela sobie również ?dzienne kieszonkowe?. Pozwala im to trzymać się dziennego planu, który zakłada zarówno posiłki, jak i przyjemności. Odpowiednie gospodarowanie pieniędzmi pomoże utrzymać harmonię życia i być może nauczy Was oszczędności.

 

Aktywność za free

Czasami nie trzeba dużych pieniędzy, aby zaszaleć. Wystarczy pomysł i trochę wyobraźni. Spędzić wolny czas można na różne sposoby. Zamiast lokować pieniądze na siłowni, warto pomyśleć o bieganiu lub wspólnych ćwiczeniach ze znajomymi.

 

Zabawa kulturalna

Kluby kosztują i aby w pełni się zabawić, trzeba zostawić w nich sporą sumkę pieniędzy. Zamiast tego można organizować domówki, które zrzeszą grupę znajomych i pozwolą Wam bawić się bez zbędnego tłumu. Ponadto, alkohol kupowany na własną rękę, to wydatek o połowę tańszy, niż ten klubowy.

 

Miejskie rabaty

Większość miast oferuje studentom rabaty. Warto zorientować się, co aktualnie jest na czasie i być może uda Wam się upolować naprawdę ciekawą okazję. Dla studentek również sklepy przygotowały profity. Zakładając karty stałego klienta, z czasem można upomnieć się o tańsze zakupy.

 

Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook