Praktyki prawnicze (Fot.freedigitalphotos.net)

Praktyki prawnicze ? pierwszy krok do kariery

Dzisiaj bez praktyk ciężko wybić się na rynku pracy. Szczególnie jeśli planuje się karierę prawnika. To jeden z cięższych zawodów i wymaga determinacji w osiąganiu sukcesów.

Gdzie na praktyki?

Staże i praktyki otwierają drogę do kariery i pozwalają w małym stopniu zapoznać się z pracą, którą w przyszłości będziecie wykonywać codziennie. Dla studentów prawa najlepszym miejscem na podnoszenie swoich kwalifikacji są kancelarie prawne. W czasie pracy poznacie specyfikę tego miejsca, zasady panujące wśród pracowników i poznacie ludzi, którzy pomogą Wam w dalszej drodze.

A może firma?

Dobrym pomysłem dla studentów kierunków prawniczym jest staż w firmie lub większej korporacji. Każde przedsiębiorstwo rządzi się własnymi prawami i poznanie tajników prawnym panujących w każdym z nich to bardzo ciekawe doświadczenie.

Gdzie szukać?

Najprostszym sposobem jest przeszukiwanie ofert. Wiele placówek ogłasza się w Internecie i w ten sposób prowadzi nabory na praktyki. Dla ambitnych jest jeszcze druga opcja. Bezpośredni kontakt z kancelariami i firmami. Nawet jeśli nie prowadzą one w tej chwili rekrutacji, jest szansa, że Wasz upór zostanie doceniony.

Usługi doradców

Jest to najmniej rozpowszechniony sposób szukania praktyk, ale równie skuteczny. Agencje rekrutacyjne mają bazy CV, spośród których wybierają osoby, które spełniają wymagania na poszukiwane stanowisko.

Źródło: studentprawa.pl
K. Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook