Przedstawiciel handlowy (Fot.freedigitalphotos.net)

Przedstawiciel handlowy ? szansa na dobre zarobki?

Coraz częściej słychać o przedstawicielach handlowych. Młodzi ludzie walczą o to stanowisko, wierząc, że przyniesie im to godziwe zarobki.

 

Obowiązki przedstawiciela

Do zadań przedstawiciela handlowego należy przekonać klienta do kupna i utrzymać z nim długotrwałą współpracę. Mówi się, że to zawód dla wytrwałych. Przy wykonywaniu obowiązków trzeba się kierować sumiennością i upartością. Są różni klienci, o niektórych trzeba długo zabiegać.

 

Wygląd na tip top

Przedstawiciel ma nie tylko zdobywać kolejnych klientów, ale także musi mieć nienaganną aparycję. To zawód, z którym kojarzy się pewien standard i klasyka. Ubiór musi być stonowany i od razu budzić szacunek w interesancie.

Walka ze stresem

Praca przedstawiciela wiąże się z dużym stresem. Presja, natłok obowiązków i różne charaktery klientów sprawiają, że czasami łatwo się pogubić w swoich zadaniach. Przede wszystkim nie można okazać tego osobie, z którą ma się spotkanie. Wtedy najłatwiej stracić okazję na ciekawą i długą współpracę.

 

Zarobki

Średnia pensja to ok. 2000 złotych. W zależności od miejsca pracy i zakresu obowiązków kwota ta może wzrastać. Wiele osób twierdzi, że nie opłaca się narażać zdrowia dla takich pieniędzy. Przedstawiciel żyje w ciągłym biegu, pracuje w pojedynkę i musi liczyć się z wyjazdami. Zarobki proponowane przez firmy nie zawsze są adekwatne do wykonywanych zadań.

 

Źródło: zawodowe.com
K. Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook