Przedstawiciel handlowy (Fot.freedigitalphotos.net)

Przedstawiciel handlowy – szansa na dobre zarobki?

Coraz częściej słychać o przedstawicielach handlowych. Młodzi ludzie walczą o to stanowisko, wierząc, że przyniesie im to godziwe zarobki.

 

Obowiązki przedstawiciela

Do zadań przedstawiciela handlowego należy przekonać klienta do kupna i utrzymać z nim długotrwałą współpracę. Mówi się, że to zawód dla wytrwałych. Przy wykonywaniu obowiązków trzeba się kierować sumiennością i upartością. Są różni klienci, o niektórych trzeba długo zabiegać.

 

Wygląd na tip top

Przedstawiciel ma nie tylko zdobywać kolejnych klientów, ale także musi mieć nienaganną aparycję. To zawód, z którym kojarzy się pewien standard i klasyka. Ubiór musi być stonowany i od razu budzić szacunek w interesancie.

Walka ze stresem

Praca przedstawiciela wiąże się z dużym stresem. Presja, natłok obowiązków i różne charaktery klientów sprawiają, że czasami łatwo się pogubić w swoich zadaniach. Przede wszystkim nie można okazać tego osobie, z którą ma się spotkanie. Wtedy najłatwiej stracić okazję na ciekawą i długą współpracę.

 

Zarobki

Średnia pensja to ok. 2000 złotych. W zależności od miejsca pracy i zakresu obowiązków kwota ta może wzrastać. Wiele osób twierdzi, że nie opłaca się narażać zdrowia dla takich pieniędzy. Przedstawiciel żyje w ciągłym biegu, pracuje w pojedynkę i musi liczyć się z wyjazdami. Zarobki proponowane przez firmy nie zawsze są adekwatne do wykonywanych zadań.

 

Źródło: zawodowe.com
K. Kujawa

 

Komentarze:

 1. Karol pisze: 2015/02/09 o 13:51

  lubię spotykać nowych ludzi i ogólnie spotkania biznesowe, ale to chyba nie jest praca dla mnie

  (odpowiedz)
  • Zenon pisze: 2015/02/11 o 16:52

   niska pensja, ale można na prowizji zarobić

 2. Ula pisze: 2015/05/06 o 12:39

  o ile jest się dobrym handlowcem!

  (odpowiedz)
  • Mariola pisze: 2015/06/02 o 17:01

   trzeba mieć to we krwi:)

 3. Basia pisze: 2015/07/03 o 15:27

  aparycja, pozytywne myślenie jest tu bardzo ważne

  (odpowiedz)
 4. Niko pisze: 2016/09/23 o 16:47

  Na wynagrodzenie ma wpływ kilka czynników, np. to, czy sprzedaż produktów firmy zatrudniającej wymaga dużej wiedzy i specyficznych umiejętności. Po więcej informacji można zajrzeć tutaj: odeela.com/pl/blog/sily-sprzedazy-ile-powinny-zarabiac.html

  (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook