Studia artystyczne (Fot.freedigitalphotos.net)

Przegląd studiów dla artystów

Sztuka to dla wielu młodych ludzi ważny element życia. Dzieła wiążą się z emocjonalnością i duchowością. Studia artystyczne przewidują zajęcia, które odkryją gusta i wrażliwość studentów.

Aktorstwo

Aby być aktorem, nie wystarczy iść na casting. To twórczy zawód, który wymaga kształcenia. Pewnych zachowań i profesjonalizmu nie da wyuczyć w chwilę. Studia aktorskie to idealna szansa dla osób otwartych i nie mających problemów z tremą. Stojąc na scenie, czy też przed kamerą, trzeba być pewnym każdego słowa i gestu.

Grafika

Dzisiaj grafik ma duże pole do popisu. Swoje umiejętności może przedstawić w dziełach ręcznych, jak i komputerowych. Przyszły zawód wymaga dużej twórczości i znajomości rynku. W końcu każdy młody grafik chce, aby jego projekt został pozytywnie oceniony. Nie wystarczy sama wizja, liczy się również technika.

Malarstwo

Do tego trzeba mieć smykałkę. Nie każdemu dany jest talent, dlatego zanim zdecydujecie się na ten kierunek, zastanówcie się, czy posiadacie predyspozycje. Pewne pociągnięcia pędzlem i umiejętność przedstawiania swojej wizji to elementy niezbędne. Ponadto, ważna jest wrażliwość, która przejawia się w dziełach.

Reżyseria

Ukończenie kierunku reżyserii daje gwarancję godnych zarobków. Absolwenci zazwyczaj posiadają pełne kwalifikacje do wykonywania swojego zawodu. Talent i pomysł może się okazać kluczem do sukcesu.

 

K. Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook