Studia w Anglii (Fot.freedigitalphotos.net)

Studia w Anglii ? opłacalne?

Studia zagranicą dla wielu młodych ludzi to okazja na zmianę swojego dotychczasowego życia. Uczelnie brytyjskie to nie tylko prestiż i darmowa nauka języka, ale również fantastyczna przygoda. Tylko czy każdego na nią stać?

 

Chcesz się uczyć? Płać

Wybierając dobrą uczelnię, trzeba się liczyć z wydatkami. Maksymalna kwota rocznego czesnego, z jaką możecie się spotkać, to 9000 funtów. Rząd zaznacza jednak, że placówki będą domagać się takiej kwoty tylko w nadzwyczajnych przypadkach.

 

Będą obniżki?

Stawki czesnego niestety nie ulegną zmianie. Jedynie cztery, spośród 21 uniwersytetów, odważyły się zmniejszyć kwotę. Najmniejsze pieniądze zapłaci się w Bishop Grosseteste oraz St Mary?s University College. Tam wydatki nie przekroczą 8000 funtów rocznie.

 

Co dają studia zagranicą?

Studia w obcym kraju to szansa na szybki rozwój. Zarówno nauki, jak i kariery zawodowej. Poziom szkolnictwa w Anglii jest zdecydowanie wyższy, niż w Polsce, dlatego pieniądze wydane na edukację nie zmarnują się. Młodym ludziom łatwiej jest również zdobyć pracę. Zajęć jest dużo i stawki pozwalają utrzymać się w mieście i zaspokoić swoje najpilniejsze potrzeby.

 

Uśmiech to podstawa

Każdy, kto zdecyduje się wyjechać na Wyspy Brytyjskie, ma jakieś obawy. Nikt nie jest alfą i omegą. Nie znając dobrze języka i nie znając nikogo, warto postawić sobie priorytety. Jesteście tam nowi, więc dla oswojenia się z nową kulturą, należy jak najczęściej pytać i od razu integrować się z okolicą. Przyjazne nastawienie i chęć poznawania ułatwi Wam zadanie.

 

Źródło: gazeta.pl
K. Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook