Krakowskie Przedmieście, Warszawa (Fot.Robert Parma, Wikipedia)

Warszawa: przegląd kulturalnych placówek dla młodzieży

W stolicy nie brakuje miejsc, gdzie młodzi ludzie mogą odpocząć od warszawskiego zgiełku i skupić się na samej kulturze. Placówki dbają, aby każdy zainteresowany znalazł coś dla siebie.

Fabryka Trzciny

Lokal powstał z myślą o osobach, które czują artystyczne powołanie. Kompleks oferuje różne atrakcje kulturalne, m.in. spektakle, wystawy, koncerty oraz debaty. Placówka to nie tylko miejsce spotkań młodych ludzi, ale jedno z bardziej rozpoznawalnych obiektów w stolicy.

Czuły barbarzyńca

Każdy lubi się czasem wyciszyć i skupić tylko na sztuce. Czuły Barbarzyńca to oferta dla osób, które przy dobrej kawie i w miłym otoczeniu lubią podyskutować o sztuce. To także ciekawa oferta dla samotników, którzy w spokoju chcą poczytać ulubione czasopismo lub książkę.

SDK

Staromiejski Dom Kultury to miejsce, gdzie młodzi ludzie mogą zaspokoić swoje mniej lub bardziej wyrafinowane potrzeby kulturalne. Placówka regularnie stara się organizować eventy, które przyciągają warszawiaków. Klimat starówki podkręca atmosferę i zachęca do częstszych powrotów.

Alternatywa Cafe

Lokal stawia przede wszystkim na klimat. Każdy gość nie omieszka zwrócić uwagi na detale, które budują wnętrze. Ciepło i prostota zachęcają młodych ludzi do dyskusji na każdy temat. Alternatywa serwuje również pyszne dania i napoje, przy których można miło spędzić czas.

Tarabuk

To idealne miejsce dla pasjonatów literatury. Lokal łączy w sobie cechy kawiarni i księgarni. Cykliczne spotkania przyciągają gości w każdym wieku. Młodzież chętnie spędza czas w tak kulturalnym miejscu.

Źródło: kulturalna.waw.pl
K.Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook