lokalizacja (Fot.freedigitalhotos.net)

Idealne miejsce do wynajęcia mieszkania przez studenta

Podczas szukania mieszkania, zawsze zerknijcie na ulicę, czy dzielnicę w której znajduje się lokum. Istnieje kilka lokalizacji, które w szczególnym wypadku są pożądane przez studentów.

Blisko na uczelnie

Priorytetem w szukaniu mieszkania dla każdego studenta jest jak najlepszy dojazd do szkoły. Będąc na studiach dziennych, czeka Was codzienne wstawanie z rana, aby zdążyć na poranne wykłady. W związku z tym, im lepszą lokalizację znajdziecie, tym więcej czasu zaoszczędzicie na dojazdach.

Takie rozwiązanie jest najlepsze przede wszystkim dla osób, które dopiero co wyprowadziły się z rodzinnego domu do dużego miasta. Nie znając dobrze topografii miejsca w którym przyjdzie Wam teraz mieszkać, na początku bardzo często możecie się gubić.  Jeżeli znajdziecie mieszkanie nieopodal szkoły, to z dotarciem na zajęcia nie będziecie mieć większego problemu, a z czasem powoli poznacie najciekawsze miejsca, które warto odwiedzać.

W wielu przypadkach zajęcia niekoniecznie muszą odbywać się w jednym miejscu. Często studenci biegają cały dzień po mieście, z jednego wykładu na drugi. W tym przypadku warto zorientować się, gdzie najczęściej będą zajęcia i właśnie w tym miejscu szukać lokum do wynajęcia.

Dobry dojazd

Mieszkanie blisko uczelni wyższych są znacznie droższe od tych położonych dalej. Jeżeli macie dobrą orientację w terenie i nie boicie się wynająć coś dalej, to możecie szukać mieszkania w obrębie całego miasta.

Większości z Was zależy jednak na dobrym dojeździe, dlatego też zanim zdecydujecie się na wynajęcie mieszkania, sprawdźcie jak funkcjonuje komunikacja miejska w okolicy i jaki macie dojazd do szkoły. W niektórych miastach istnieją także bus pasy, które pozwalają autobusom na szybki dojazd do wyznaczonego miejsca i uniknięcie korków. Co z tego, że znajdziecie w miarę dobrą lokalizację, blisko uczelni, jeżeli stracicie godzinę stojąc w korkach, a kolega z grupy, który mieszka dwa razy dalej, właśnie dzięki bus pasom, obecności tramwajów, czy metra pokona swoją trasę dwa razy szybciej niż Wy.

Centrum miasta

Warto także sprawdzić jak wygląda komunikacja z centrum miasta. O ile ta wiadomość niekoniecznie musi być powiązana z dojazdem do uczelni, to bardzo wiele osób umawia się właśnie w centrum na różnego rodzaju spotkania. A że student nie samą szkołą żyje, to warto zadbać również o ten fakt.

Powinniście także pamiętać, że najwięcej atrakcji jest właśnie w centrum: kina, kluby, sklepy, teatry, muzea. Nie warto tracić swojego czasu na dojazd kilkoma środkami komunikacji. Czasami nie ma innego wyboru, jednakże warto wtedy zobaczyć, jak często kursują autobusy, czy tramwaje, ponieważ stanie na każdym przystanku po 15 minut może naprawdę zniechęcić na wypady ze znajomymi do centrum.

Im dalej, tym taniej

Nie każdego stać na to, aby mieszkać w dobrej lokalizacji, albo w miejscu z doskonałym dojazdem do centrum, czy na uczelnię. W tym przypadku młodzi ludzie wybierają dzielnice znacznie oddalone, będące na granicy miasta.

Wiadomo, coś za coś. Być może przyjdzie Wam spędzać codziennie ponad godzinę na dojazdach, jednakże jeżeli dzięki temu mielibyście zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, to takie rozwiązanie jest jak najbardziej zrozumiałe.

Nie każda podróż w komunikacji miejskiej musi wiązać się z udręką podróżowania i traceniem czasu. W tym momencie możecie zabrać ze sobą książkę, czy tablet i podczas jazdy zatopić się w fabule książki, obejrzeć film, czy mając podłączenie do internetu sprawdzić rzeczy, które są Wam potrzebne, lub po prostu Was interesują.

 

J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook